Biuletyn Informacji PublicznychKlauzule informacyjne

Sportowy tydzień z Mikołajem

Opublikowano: piątek, 13.12.2013
Autor: p. D. Barabasz
Odsłon: 2723
Podczas zawodów
Od 2-6 grudnia w naszej szkole odbywały się zawody sportowe pod hasłem "Mikołajki na sportowo". Konkurencje zostały dostosowane do poszczególnych grup wiekowych. Przed zawodami każdy uczeń z klas młodszych miał za zadanie wykonanie mikołajkowego prezenciku – pudełka, które później wykorzystaliśmy do zawodów. Klasy I –III współzawodniczyły w wyścigach rzędów:
  • układanie na czas, z puzzli postaci Mikołaja,
  • wyścigi z pojedynczymi elementami puzzli ( rozkładanie i składanie Mikołaja),
  • wyścigi z pudełkami – prezentami umieszczonymi na głowie,
  • wrzucanie do mikołajkowych worków pudełek – prezentów trzymanych przez nauczycieli
  • układanie piramidy z pudełek – prezentów.
Widzowie głośno dopingowali kolegów. Było dużo zabawy i radości. Uczniowie klas IV –VI współzawodniczyli w rozgrywkach ,,Dwa ognie". Pierwszy etap to współzawodnictwo między oddziałami klasowymi. Wygrani z poszczególnych oddziałów walczyli o jak najwyższe miejsce na podium. Najwięcej emocji było w finale rozgrywek. Z wypiekami na twarzy dopingowaliśmy grających uczniów. Rozgrywki wygrała klasa VIa. Te same klasy uczestniczyły również w mikołajkowych zawodach pływackich na basenie. Uczniowie startowali na dystansie 50 m. Rywalizacja jak i doping widzów była zacięta. Wygrał Jakub Bęben z klasy VI a. Każdy uczeń na zakończenie rozgrywek i zawodów otrzymał słodką niespodziankę.  Tydzień mikołajkowy przyniósł nam wiele emocji i wrażeń. Zachęcił do uprawiania sportu i aktywnego wypoczynku oraz propagowania zdrowego stylu życia, a także "zdrowej" rywalizacji oraz współzawodnictwa w duchu fair play.


 

Podczas zawodów
Podczas zawodów
Podczas zawodów
Podczas zawodów
Podczas zawodów
Podczas zawodów
Podczas zawodów
Podczas zawodów
Podczas zawodów
Podczas zawodów
Podczas zawodów
Podczas zawodów
Podczas zawodów
Podczas zawodów
Podczas zawodów
Podczas zawodówPrzewiń w górę