Wyjazd na narty

Opublikowano: piątek, 10.01.2014
Autor: p. D. Barabasz
Na stoku
16 i 19 grudnia 2013 r. uczniowie naszej szkoły w ramach akcji ,,Narty dzieciom" wyjechali na narty do Puław Górnych. W pierwszym terminie uczestniczyły dzieci z klas III – VI. Była to kontynuacja nauki z poprzedniego roku. Uczniowie, którzy w tamtym roku robili pierwsze kroki na nartach, teraz już bardzo dobrze radzili sobie na wyciągu i stoku. W dalszym ciągu każdy w swojej grupie, odpowiedniej do zaawansowania i pod kierunkiem instruktorów, szlifował technikę jazdy. Instruktorzy zwracali uwagę na bezpieczeństwo i kulturę poruszania się po stoku i na wyciągach. W przerwie nauki każdy dostał dużą zapiekankę. W drugim terminie pojechały dzieci z klas I – II. Była to nauka od podstaw. Zaczęło się od ubierania butów, kasku, zakładania nart. Duży kłopot sprawiało niektórym chodzenie w butach narciarskich. Zanim dzieci przypięły narty do butów instruktorzy zorganizowali różne zabawy np. wyścigi w butach narciarskich, bieg za rękawiczką, na jednej narcie. Wszyscy wytrwale ćwiczyli. Często narty nie chciały słuchać właścicieli, ale już po dwóch godzinach było widać znaczne postępy. Niektórzy nawet próbowali wyjeżdżać na małym wyciągu dla dzieci. Nikt się nie zrażał upadkami. Uśmiech na twarzach, wzajemna pomoc, doping świadczył o zadowoleniu i satysfakcji z ćwiczeń. W przerwie wszyscy ze smakiem jedli zapiekanki i dzielili się wrażeniami. Następnie szybko i jeszcze z większym zapałem wracali na stok. W dwóch wyjazdach uczestniczyło stu uczniów z naszej szkoły. Następny wyjazd też jest planowany, ale póki co mamy zimową wiosnę.

Na stoku