Spotkanie z pielęgniarką

Opublikowano: piątek, 23.05.2014
Autor: p. R. Krzal
Podczas spotkania
     10 kwietnia 2014 r. w ramach cyklu spotkań z ciekawymi ludźmi i ich zawodami gościliśmy w naszym przedszkolu mamę naszego kolegi Wiktorka S., która przybliżyła dzieciom zawód pielęgniarki. W spotkaniu brały udział grupy:Smerfy, Biedronki, Krasnale i Wiewiórki. Pani pielęgniarka opowiedziała nam o swojej pracy. Dzieci dowiedziały się, że pielęgniarkę mogą spotkać w wielu miejscach: szpitalach, przychodniach, szkołach, ośrodkach rehabilitacyjnych czy sanatoriach, a podstawowym zadaniem pielęgniarki jest opieka nad chorymi. Asystuje też lekarzowi w czasie zabiegów i operacji oraz wykonuje jego zlecenia. Pani pielęgniarka podaje chorym leki, robi zastrzyki, mierzy temperaturę i ciśnienie, pobiera krew do badania, robi opatrunki. Niektórych z tych czynności dzieci miały okazję doświadczyć osobiście, gdyż pani pielęgniarka przyniosła ze sobą różne akcesoria. Dzieci słuchały bicia serca kolegi przez tajemnicze słuchawki, mierzyły temperaturę i pomagały mierzyć ciśnienie, robiły zastrzyki misiom, oraz zobaczyły jak prawidłowo robi się opatrunki. Przedszkolaki wzbogaciły swoje słownictwo o nazwy przedmiotów, którymi posługuje się pani pielęgniarka w swojej pracy: strzykawka, stetoskop, termometr, ciśnieniomierz. Wizyta pani pielęgniarki uświadomiła nam ogromne znaczenie tego zawodu dla ludzi, zainspirowała dzieci do zabaw tematycznych, oraz pozwoliła przezwyciężyć uczucie lęku przed personelem medycznym. Bardzo dziękujemy za poświęcony nam czas.

Podczas spotkania