Buduję z klocków Lego 2014

Opublikowano: poniedziałek, 26.05.2014
Autor: p. J. Juszczyk
W czasie konkursu

15 maja odbył się w naszej szkole VII Szkolny Konkurs Techniczny "Buduję z klocków Lego". W konkursie tradycyjnie już uczestniczyli uczniowie klas I-VI. W tym roku było ich 16 (10 z klas I-III i 6 z klas IV-VI). Utarło się mówić, że "budownictwo" jest męskim zajęciem, to mimo to w naszym konkursie startowało 6 dziewczynek, które jak się później okazały świetnie sobie poradziły. W konkursie startowali uczniowie którzy uczestniczyli także w poprzednich edycjach. Zadaniem uczestników konkursu było w ciągu dwóch godzin lekcyjnych wymyślić i zbudować dowolną konstrukcję. Konkursowicze tworzyli przeróżne budowle i fantastyczne pojazdy. Jak przyznało jury konkursu w każdym kolejnym konkursie powstają coraz ciekawsze prace, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni. W trakcie obrad przyznano następujące lokaty:

Kategoria: klasy I-III

I miejsce - Marcel Owsianik, klasa Ia
II miejsce - Sara Bodkowska, klasa Ia
III miejsce - Zosia Janicka, klasa Ib
Wyróżnienie: Dawid Szuba (IIa), Nikodem Żołna (1c), Franciszek Guzik (1a), Lena Maraj (1a), Filip Środa (1b), Weronika Tlałka (1a), Martyna Zajdel (3a)

Kategoria: klasy IV-VI

I miejsce - Erwin Czenczek, klasa Va
II miejsce - Dominik Waliszewski, klasa Va
III miejsce - Szymek Bolanowski, klasa Vb
Wyróżnienie: Zuzia Szuba (Va), Emilka Trybus (Vb), Maks Stanosz (Vb).
Gratulujemy wszystkim budowniczym. Wręczenie nagród i dyplomów nastąpi niebawem. Przy okazji zachęcamy innych uczniów do udziału w kolejnych edycjach konkursu

W czasie konkursu