Opublikowano: wtorek, 05.05.2015
Autor: p. R. Modzelewska

Jesteśmy czytelnikami      W naszej szkole pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. Zazwyczaj uroczystość ta odbywa się w drugim semestrze, kiedy uczniowie znają już prawie wszystkie litery alfabetu. Głównym celem tej imprezy jest zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej i zapoznanie się z tematyką zbiorów.Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość, a pierwsza wypożyczona książka powinna być na długo zapamiętana. Uczniowie klas pierwszych zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz obowiązkiem ich poszanowania. Spotkanie uatrakcyjniła przygotowana przez uczennice klas III krótka część artystyczna, podczas której dzieci aktywnie uczestniczyły w rozwiązywaniu zagadek, związanych z najpiękniejszymi bajkami i baśniami. Podsumowując spotkanie, uczniowie z dużym przejęciem obiecali kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Na zakończenie, pani Renata Rachwał - bibliotekarka szkolna wręczyła wszystkim uczniom pamiątkowe zakładki do książek, po czym dzieci wypożyczyły swoje pierwsze lektury. Spotkanie uczniów z panią bibliotekarką przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po tak wspólnie spędzonym czasie, biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

Jesteśmy czytelnikami