Biuletyn Informacji PublicznychKlauzule informacyjne

Pasowanie na czytelnika

Opublikowano: wtorek, 05.05.2015
Autor: p. R. Modzelewska
Odsłon: 8093

Jesteśmy czytelnikami      W naszej szkole pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. Zazwyczaj uroczystość ta odbywa się w drugim semestrze, kiedy uczniowie znają już prawie wszystkie litery alfabetu. Głównym celem tej imprezy jest zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej i zapoznanie się z tematyką zbiorów.Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość, a pierwsza wypożyczona książka powinna być na długo zapamiętana. Uczniowie klas pierwszych zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz obowiązkiem ich poszanowania. Spotkanie uatrakcyjniła przygotowana przez uczennice klas III krótka część artystyczna, podczas której dzieci aktywnie uczestniczyły w rozwiązywaniu zagadek, związanych z najpiękniejszymi bajkami i baśniami. Podsumowując spotkanie, uczniowie z dużym przejęciem obiecali kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Na zakończenie, pani Renata Rachwał - bibliotekarka szkolna wręczyła wszystkim uczniom pamiątkowe zakładki do książek, po czym dzieci wypożyczyły swoje pierwsze lektury. Spotkanie uczniów z panią bibliotekarką przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po tak wspólnie spędzonym czasie, biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

Jesteśmy czytelnikami
Jesteśmy czytelnikami
Jesteśmy czytelnikami
Jesteśmy czytelnikami
Jesteśmy czytelnikami
Jesteśmy czytelnikami
Jesteśmy czytelnikami
Jesteśmy czytelnikami
Jesteśmy czytelnikami
Jesteśmy czytelnikami
Jesteśmy czytelnikami
Jesteśmy czytelnikami

Przewiń w górę