Radlin 2015

Opublikowano: czwartek, 28.05.2015
Autor: p. M. Jabłońska-Środa

Po zawodach      W ostatni weekend 23-24.05.2015r w Radlinie (woj. śląskie) dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki odbył się XV Międzynarodowy Turniej Szermierczy z okazji Dnia Dziecka oraz XXIV Memoriał im. Franciszka Polnika - wieloletniego, zasłużonego dla radlińskiej szermierki zawodnika, trenera i działacza. Startowało ponad 220 szpadzistów i szpadzistek. Zawodnicy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: młodzicy, dzieci i zuchy. W barwach Uczniowskiego Klubu Sportowego "Sokolik Krosno" startowały 4 zawodniczki, w dwóch kategoriach wiekowych: Oliwia Jórasz - kat. dzieci, Jagoda Pękalska - kat. dzieci, Zuzanna Środa  - kat. zuchy, Roksana Żychowska - kat. zuchy. W swojej kategoriach dziewczęta zajęły: Zuzia - II miejsce i srebrny medal, Roksana  - XVII miejsce, Jagoda - VII miejsce, Oliwka - XXVIII miejsce. Dziewczyny wykazały się dużą wolą walki, za co im serdecznie dziękujemy i życzymy wielu sukcesów na planszach.

Radlin 2015