Biuletyn Informacji PublicznychKlauzule informacyjne

Wycieczka do Sanoka

Opublikowano: poniedziałek, 08.06.2015
Autor: p. J. Kilar
Odsłon: 9939

W Sanoku      Dnia 2 czerwca, we wtorek trzy najstarsze grupy przedszkolne: "Żaczki", "Nutki" i "Słoneczni" uczestniczyły w autokarowej wycieczce do Muzeum Ludowego w Sanoku. Przed wyjazdem panie omówiły z dziećmi zasady bezpieczeństwa podczas wycieczki, jak należy zachowywać się w autokarze podczas jazdy a także przypomniały o kulturalnym zachowaniu się w miejscach publicznych. Wycieczka miała na celu promowania zdrowej i aktywnej formy spędzania wolnego czasu na łonie przyrody oraz zwiedzenia repliki miasteczka galicyjskiego, czyli poznania domu krawca, fryzjera, piekarza, szewca, zegarmistrza, poczty i remizy strażackiej. Atrakcją i wielkim przeżyciem była przejażdżka bryczką konną po terenie skansenu. Podczas przejażdżki dzieci oglądały i podziwiały domy galicyjskiego miasteczka, chałupy łemkowskie, cerkwie, młyny, kamienną drogę krzyżową i wiele innych ciekawych obiektów, w których w skansenie jest ponad 180. Rozglądając się po malowniczej okolicy podziwialiśmy przyrodę i cieszyliśmy się z pięknej pogody. Po zwiedzeniu skansenu czekała na dzieci kolejna atrakcja - ognisko i samodzielne pieczenie kiełbasek oraz zabawy i odpoczynek dla zmęczonych. Nie obyło się oczywiście bez zakupu pamiątek, popularnością cieszyły się miecze i topory, oczywiście z drewna. Podczas drogi powrotnej na każdej twarzy nie było widać zmęczenia a uśmiechy i wspomnienia towarzyszyły dzieciom przez następne dni :)

 

W Sanoku
W Sanoku
W Sanoku
W Sanoku
W Sanoku
W Sanoku
W Sanoku
W Sanoku
W Sanoku
W Sanoku
W Sanoku
W Sanoku

Przewiń w górę