"Dzień marchewki" i...

Opublikowano: środa, 02.12.2015
Autor: p. T. Wajs

"Dzień marchweki" i...      W ramach akcji „Promowanie zdrowia” w przedszkolu na przełomie września i października odbyły się zajęcia promujące zdrowe żywienie. Przedszkolaki z grupy „Smerfy”, „Biedronki” i „Krasnale” poznały podstawowe informacje o owocach i warzywach, kształtując właściwe postawy żywieniowe. Poprzez działanie dzieci - własnoręcznie wykonane „Owocowe szaszłyki” - zachęcano do zjadania owoców i warzyw jako źródła witamin. Natomiast „Dzień marchewki” to był marchewkowy zawrót głowy! Urządzając „Marchewkowe urodziny” dzieci degustowały sok z marchwi, surówkę, oraz ciasto marchewkowe. Oprócz wspaniałej zabawy dzieci miały możliwość poszerzania swojej wiedzy, uczyły się kreatywnego myślenia oraz samodzielności.

Na zdrowie