Tobie mały Panie...

Opublikowano: wtorek, 29.12.2015
Autor: p. J. Kilar

Tobie mały Panie...      Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejszy czas w ciągu roku. Spotykamy się wtedy z rodziną, składamy sobie życzenia, przeżywamy radosne chwile. Społeczność szkolna, to taka trochę większa rodzina, więc dzień 22 grudnia też przeżyliśmy wyjątkowo. Od rana każda klasa przygotowywała swoją Wigilię, po której odbyła się uroczysta akademia. Obejrzeliśmy Jasełka przygotowane przez młodszych uczniów - kl. I c, wysłuchaliśmy pięknych kolęd w wykonaniu naszego szkolnego chóru Varia oraz koła gitarowego. Z podziwem i wzruszeniem patrzyliśmy na świąteczny taniec "Śnieżynek". Ze skupieniem wysłuchaliśmy życzeń pani dyr. Jadwigi Kasprzyk, ks. proboszcza Krzysztofa Mijala i przewodniczącej Rady Rodziców p. Alicji Niepokój. Na koniec wszyscy zaśpiewali kolędę wraz z interpretacją ruchową. Nastrój był bardzo uroczysty, podniosły i niezwykły. Niech świąteczny czas przemieni nas wszystkich, a nastrój Świat Bożego Narodzenia, pełny szczęścia i uroku wypełnia wszystkie nasze dni.

"Tobie mały Panie"