Biuletyn Informacji PublicznychKlauzule informacyjne

"Kolorowy Świat Dziecka"

Opublikowano: środa, 04.05.2016
Autor: p. T. Wajs
Odsłon: 6032

Laureaci konkursu      28 kwietnia z cyklu "Mali artyści na Zielonym Wzgórzu" odbył się wewnętrzny konkurs recytatorski pt: "Kolorowy Świat Dziecka". Każdy uczestnik konkursu zaprezentował jeden wiersz. Celem konkursu było kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego i rozwijanie zdolności recytatorskich, wspieranie działań twórczych dzieci w różnych formach aktywności, dostarczyć przedszkolakom doznań artystycznych i emocjonalnych z piękna utworów literackich.
Dzieci zaprezentowały się w utworach Tuwima i Brzechwy - między innymi: "Entliczek pentliczek", "Okulary", "Rycerz Krzykalski", "Jeż", "Pączki", "Biedronka i żuk". Na ocenę komisji konkursowej miały wpływ następujące elementy: dobór tekstu i pamięciowe opanowanie, poprawne i płynne deklamowanie, ogólny wyraz artystyczny (gest sceniczny, element ruchu, strój). Wszyscy uczestnicy bardzo się starali i tak:
I miejsce zdobyli - Milena Łątka, Mateusz Sucheta i Antoni Fornal
II miejsce zdobył Ignacy Zajdel
III miejsce zdobyła Antonina Prugar
Pozostali uczestnicy zdobyli wyróżnienia.
Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy i upominki oraz podziękowania z życzeniami dalszych sukcesów.​

Podczas konkursu
Podczas konkursu
Podczas konkursu
Podczas konkursu
Podczas konkursu
Podczas konkursu
Podczas konkursu
Podczas konkursu
Podczas konkursu
Podczas konkursu
Podczas konkursu
Podczas konkursu
Podczas konkursu
Podczas konkursu
Podczas konkursu

Przewiń w górę