"Kolorowy Świat Dziecka"

Opublikowano: środa, 04.05.2016
Autor: p. T. Wajs

Laureaci konkursu      28 kwietnia z cyklu "Mali artyści na Zielonym Wzgórzu" odbył się wewnętrzny konkurs recytatorski pt: "Kolorowy Świat Dziecka". Każdy uczestnik konkursu zaprezentował jeden wiersz. Celem konkursu było kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego i rozwijanie zdolności recytatorskich, wspieranie działań twórczych dzieci w różnych formach aktywności, dostarczyć przedszkolakom doznań artystycznych i emocjonalnych z piękna utworów literackich.
Dzieci zaprezentowały się w utworach Tuwima i Brzechwy - między innymi: "Entliczek pentliczek", "Okulary", "Rycerz Krzykalski", "Jeż", "Pączki", "Biedronka i żuk". Na ocenę komisji konkursowej miały wpływ następujące elementy: dobór tekstu i pamięciowe opanowanie, poprawne i płynne deklamowanie, ogólny wyraz artystyczny (gest sceniczny, element ruchu, strój). Wszyscy uczestnicy bardzo się starali i tak:
I miejsce zdobyli - Milena Łątka, Mateusz Sucheta i Antoni Fornal
II miejsce zdobył Ignacy Zajdel
III miejsce zdobyła Antonina Prugar
Pozostali uczestnicy zdobyli wyróżnienia.
Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy i upominki oraz podziękowania z życzeniami dalszych sukcesów.​

Podczas konkursu