Biuletyn Informacji PublicznychKlauzule informacyjne

Drugoklasiści w "Świecie marzeń".

Opublikowano: poniedziałek, 30.05.2016
Autor: p. M. Frydrych
Odsłon: 5012

"Świat marzeń"      W dniach 19 i 20 maja klasa II a i kl II c pod opieką wychowawczyń Małgorzaty Frydrych i Renaty Modzelewskiej uczestniczyły w wycieczce krajoznawczo-turystycznej do Wadowic i Inwałdu, urokliwych i bardzo ciekawych miejsc położonych w zachodniej części Pogórza Śląskiego. Po trwającej około czterech godzin, ale bardzo wesołej podróży dojechaliśmy do pierwszego miejsca w planie naszej wycieczki, do Wadowic, miejsca urodzenia naszego wielkiego rodaka-papieża Jana Pawła II. W Wadowicach zwiedziliśmy kościół parafialny Bazylikę Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, Dom Rodzinny Ojca Św. Jana Pawła II-muzeum biograficzne mieszczące się w jego domu rodzinnym, Plac Jana Pawła II z pomnikiem papieża. Była to bardzo wzruszająca, sentymentalna podróż do czasów dzieciństwa małego "Lolka", który został "Wielkim Papieżem". Po zjedzeniu sławnych "papieskich kremówek" i zakupie pamiątek ruszyliśmy w dalszą podróż-do Inwałdu.

Tu czekała na nas niczym nie ograniczona zabawa. Naszą przygodę w parku rozrywki rozpoczęliśmy od zwiedzania "Parku Miniatur"- gdzie możliwym jest, aby w jednym miejscu podziwiać wieżę Eiffla, plac Św. Piotra, Sfinksa, Akropol, Koloseum, Statuę Wolności, Big Ben, Biały Dom, Wielki Mur Chiński" oraz Polskę w miniaturze. Potem Ciuchcią pojechaliśmy do mini-Zoo, gdzie podziwialiśmy różne ciekawe zwierzęta i mogliśmy je karmić zakupioną wcześniej karmą. Dużo frajdy dostarczyła nam również wizyta w kinie 5D. Na koniec pierwszego dnia w parku czekała na nas pełna emocji zabawa w "zielonym labiryncie". Pełni wrażeń udaliśmy się na nocleg, musieliśmy wypocząć przed kolejnym, również pełnym atrakcji dniem. Atrakcją było pierwsze wspólne z całą klasa nocowanie. Po smacznym śniadaniu wsiedliśmy do autokaru i pojechaliśmy bawić się dalej w Parku Inwałd. Czekała na nas Dinolandia. W Warowni zwiedziliśmy zamek, chatę garncarza, kowala, powroźnika, szewca, tkacza, gdzie z pomocą animatorów wykonywaliśmy różne przedmioty (można je zobaczyć w klasie II a). Wielką frajdą i długo oczekiwaną atrakcją była gra w laserowy paintball i strzelanie z łuku. Na koniec pobawiliśmy się w Lunaparku, zjedliśmy obiad i przepyszny deser i ruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Już czekamy na kolejną wycieczkę.

"Świat marzeń"
"Świat marzeń"
"Świat marzeń"
"Świat marzeń"
"Świat marzeń"
"Świat marzeń"
"Świat marzeń"
"Świat marzeń"
"Świat marzeń"
"Świat marzeń"
"Świat marzeń"
"Świat marzeń"
"Świat marzeń"
"Świat marzeń"
"Świat marzeń"
"Świat marzeń"
"Świat marzeń"
"Świat marzeń"
"Świat marzeń"
"Świat marzeń"
"Świat marzeń"
"Świat marzeń"
"Świat marzeń"
"Świat marzeń"
"Świat marzeń"
"Świat marzeń"
"Świat marzeń"
"Świat marzeń"
"Świat marzeń"
"Świat marzeń"
"Świat marzeń"
"Świat marzeń"
"Świat marzeń"
"Świat marzeń"
"Świat marzeń"
"Świat marzeń"

Przewiń w górę