Konkurs graficzno-komputerowy

Opublikowano: czwartek, 30.03.2017
Autor: p. J. Juszczyk
Konkurs      Chociaż wysyłamy coraz mniej kartek tradycyjnych, sam zwyczaj rozsyłania świątecznych pocztówek nie zanikł całkowicie. Zmienił się tylko sposób, w jaki przesyłamy sobie życzenia. Elektroniczne kartki są coraz bardziej popularne, podobnie smsy i mmsy. Jednak wciąż wielu uważa, że nie ma lepszego sposobu na wysłanie życzeń świątecznych, noworocznych niż wrzucenie do skrzynki na listy ręcznie wypisanej pocztówki.
Więcej o historii pisania kartek świątecznych można przeczytać tutaj.

Pozostając wierni naszym zwyczajom, proponuję uczniom klas IV-VI udział w konkursie, który polegać będzie na samodzielnym zaprojektowaniu i wykonaniu techniką komputerową elektronicznej kartki wielkanocnej. Do wykonania kartki można użyć dowolnego edytora graficznego (paint, paint.net lub innego), stosując przede wszystkim występujące w nich narzędzia i znane możliwości, oraz w mniejszym stopniu technikę fotomontażu. Kartki w wersji elektronicznej, zapisaną w formacie .jpg należy dostarczyć na pendrive do organizatora konkursu do 11 kwietnia. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi na apelu świątecznym 12 kwietnia. Zwycięzcy otrzymają pamiątkowe dyplomy i ocenę z przedmiotu za pracę dodatkową. Zwycięskie prace zostaną także opublikowane na stronie szkoły.
Zapraszam do udziału.