Spotkanie wielkanocne w przedszkolu

Opublikowano: środa, 10.05.2017
Autor: p. M. Pelczar
Spotkanie wielkanocne      Ważnym elementem wychowania patriotycznego i kulturowego jest zapoznanie dzieci ze zwyczajami i tradycjami polskimi. W naszym przedszkolu odbywa się wiele zajęć o tej tematyce. Niektóre święta i uroczystości są wyjątkowo ważne i godne podkreślenia. Do nich należy spotkanie z okazji Świąt Wielkanocnych. Jest ono przygotowane dla rodziców, zaproszonych gości i całej społeczności przedszkolnej. Dzieci z grupy „Smerfy” przebrane za bociany i żabki, dzielnie radziły sobie z emocjami podczas śpiewu i tańca przed liczną publicznością. Przedszkolaki z grupy „Krasnale” w strojach kwiatów, bocianów, pszczółek i niedźwiedzi, montażem słowno-muzycznym witały wiosnę. Grupa „Biedronek” w strojach kurcząt i zajęcy, prezentując inscenizację wielkanocną, wprowadziła wszystkich w nastój świąteczny. Wszystkie grupy z zaangażowaniem i radością śpiewały piosenki o baranku, kurczątkach, zajączku i pisankach. Myślę, że tym występem przedszkolaki wprowadziły widownię w radosny nastrój oczekiwania na Święta Wielkanocne.

Spotkanie wielkanocne