Biuletyn Informacji PublicznychKlauzule informacyjne

Program edukacyjny „Zdrowo jem, więcej wiem” zrealizowany

Opublikowano: środa, 31.05.2017
Autor: p. E. Swołkowicz
Odsłon: 4340
"Zdrowo  jem..."       IV grupa świetlicowa zakończyła realizację programu edukacyjnego „Zdrowo jem, więcej wiem” Obecna edycja programu realizowana była pod honorowym patronatem Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy. Za nami cały rok szkolny wyzwań związanych ze zdrowym żywieniem i aktywnością fizyczną. Program trwał od września 2016 roku do czerwca 2017 roku. Poszczególne etapy były realizowane w następujących terminach:
• etap I – jesienny – od IX 2016 roku do I 2017 roku,
• etap II – zimowy – od I do IV 2017 roku;,
• etap III – wiosenny od III do VI 2017 roku.
Głównym celem programu było wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych. Podjęte działania miały na celu pokazanie dzieciom zależności pomiędzy sposobem odżywiania i aktywnością fizyczną a samopoczuciem i stanem zdrowia. Zapoznałam dzieci z produktami, które powinniśmy spożywać ponieważ służą one zdrowiu i produktami, które należy ograniczyć w naszej codziennej diecie. Pragnęłam uświadomić im korzyści płynące z uprawiania sportu, zachęcałam do uprawiania różnych dyscyplin sportowych. Przeprowadziliśmy również wiele ciekawych rozmów i pogadanek na temat wartości odżywczych warzyw i owoców, a także tego jak ważny jest nawyk ich mycia. Podjęte działania wpłynęły nie tylko na poszerzenie wiedzy na temat zdrowego odżywiania, ale rozbudziły zainteresowanie dzieci własnym zdrowiem. Cieszy mnie również to, iż wspólnie spędzony czas przyczyniły się do polepszenia relacji koleżeńskich.
 
"Zdrowo jem..."
"Zdrowo jem..."
"Zdrowo jem..."
"Zdrowo jem..."
"Zdrowo jem..."
"Zdrowo jem..."
"Zdrowo jem..."
"Zdrowo jem..."
"Zdrowo jem..."
"Zdrowo jem..."

Przewiń w górę