Wielki sukces naszych piłkarek

Opublikowano: piątek, 02.06.2017
Autor: p. W. Mielech
Zwycięska drużyna      Awans młodych piłkarek ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Krośnie w turnieju piłki nożnej „From schools to women’s league” do finału ogólnopolskiego w Warszawie.
      W dniach 23-24 maja 2017 r. w Głogówku, niedaleko Opola odbył się półfinałowy turniej rozgrywek szkolnych dziewcząt w piłce nożnej pod hasłem „From schools to women’s league”. Organizatorem tego półfinału był Opolski Związek Piłki Nożnej. Zawody te stanowiły kolejny etap projektu promocji piłkarstwa kobiecego w szkołach podstawowych o nazwie Women’s Football Development Programme 2015-2018, którego głównym organizatorem jest FIFA. Rozgrywki były przeznaczone dla dziewczynek z klas I-III szkoły podstawowej (maksymalnie po cztery dziewczynki z roczników 2007-2009).

W turnieju w Głogówku wzięło udział osiem mistrzowskich drużyn z poszczególnych województw regionu Polski południowej. Wojewódzkie ZPN były reprezentowane przez następujące drużyny: SP Bierutów (Dolnośląski ZPN), SP Ostrów Lubelski (Lubelski ZPN), SP Ostrówek (Łódzki ZPN), SP Sobolów (Małopolski ZPN), SP 9 Kędzierzyn Koźle (Opolski ZPN), SP 8 Krosno (Podkarpacki ZPN) – zwycięzca rozgrywek wojewódzkich w Stalowej Woli w dniu 25 kwietnia br., SP 53 Częstochowa (Śląski ZPN), SP Kuniów (Świętokrzyski ZPN).
W dwudniowych zaciętych zmaganiach na Stadionie Miejskim w Głogówku, doskonale radziła sobie drużyna dziewczynek ze szkoły SP 8 w Krośnie, która prowadzona przez trenera p. Marcina Maculskiego odniosła cztery zwycięstwa, ponosząc tylko jedną porażkę. Uzyskany dorobek punktowy pozwolił młodym piłkarkom z Krosna osiągnąć awans do finału ogólnopolskiego w Warszawie i znaleźć się w gronie ośmiu najlepszych drużyn szkolnych dziewcząt w kraju.
Drużyna SP 8 Krosno zagrała w składzie: Joanna Gazda, Aleksandra Kustra, Izabela Mielech, Weronika Zajdel, Zofia Stec, Martyna Brocławik, Julia Pilecka, Katarzyna Hacz, Kaja Mola.
Gratulujemy naszej młodej drużynie i życzymy jej kolejnych sukcesów.