Biuletyn Informacji PublicznychKlauzule informacyjne

"Czytanie to przygoda"

Opublikowano: wtorek, 20.06.2017
Autor: p. R. Modzelewska
Odsłon: 4727
"Czytanie to przygoda"      Początkiem czerwca w Czytelni Głównej Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej odbyła się impreza czytelnicza pt. „Czytanie to przygoda!”, którą zainaugurowany został XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Wzięli w niej udział trzecioklasiści z krośnieńskich szkół podstawowych wraz z wychowawcami. Gościem specjalnym była autorka książek dla dzieci i młodzieży - Agnieszka Stelmaszyk. Zebranych powitała Teresa Leśniak - dyrektor KBP, oraz zaproszeni goście. Przeczytali Oni zgromadzonym w bibliotece dzieciom fragment książki „Biuro Śledcze Tomuś Orkiszek i Partnerzy. Na tropie szafirowej broszki”. Po głośnym czytaniu, rozstrzygnięty został konkurs plastyczny pt. „Tomuś Orkiszek w Krośnie”. Trzecioklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 3, 4, 7 i 8 w Krośnie wymyślili kolejno przygody dzielnego detektywa Orkiszka w naszym mieście, zilustrowali je, a następnie przedstawili zgromadzonej w czytelni publiczności. Prezentowane przez przedstawicieli klas prace plastyczne oraz sposób ich prezentacji oceniło jury i wyłoniło zwycięzców. Najlepsi okazali się uczniowie klasy III c ze Szkoły Podstawowej nr 8, zdobywając tym samym pierwsze miejsce. Po zaprezentowaniu prac utworzono z nich najdłuższą ilustrowaną książkę, której kolejne rozdziały opowiadały o przygodach Tomusia Orkiszka. Bardzo ciekawe prace dzieci doceniła także autorka serii „Buro Śledcze Tomuś Orkiszek i Partnerzy” i jak sama powiedziała (zainspirowana pomysłami najmłodszych), że akcja kolejnej części Orkiszka będzie miała miejsce właśnie w Krośnie. Miłym akcentem kończącym cała imprezę była możliwość zakupienia książki wraz z wpisem i autografem autorki.
Czytanie to przygoda"
Czytanie to przygoda"
Czytanie to przygoda"
Czytanie to przygoda"
Czytanie to przygoda"
Czytanie to przygoda"
Czytanie to przygoda"
Czytanie to przygoda"
Czytanie to przygoda"

Przewiń w górę