Wycieczka do Straży Pożarnej

Opublikowano: poniedziałek, 29.05.2017
Autor: p. D. Barabasz
 W Straży     23 maja klasa pierwsza wraz z opiekunami udała się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie. Celem wycieczki było poznanie pracy strażaków oraz kształtowanie właściwych zasad zachowania w miejscach publicznych. Po dotarciu na miejsce zostaliśmy przywitani przez uśmiechniętych strażaków, którzy zaprosili nas do środka. Po przejściu na halę zobaczyliśmy samochody służące nie tylko do gaszenia pożarów, ale również pomagające w różnych sytuacjach zagrażających życiu. Dzieci mogły dotknąć sprzęt do gaszenia pożarów, usiąść za kierownicą, przymierzyć hełm strażacki, potrzymać wąż do gaszenia pożaru, zobaczyć jak ubrany jest strażak gotowy do akcji, stanąć na poduszce, która może podnieść samochód. Zaprezentowano nam w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, sposoby alarmowania oraz zachowania się w przypadku zagrożenia. Dzieci utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej - 998 i numer alarmowy – 112. Najbardziej utkwił dzieciom moment zjeżdżania strażaków z długiej rury. Zaprezentowano nam również działanie samochodu z wciągnikiem do zadań wysokościowych. Niespodziewanie dla nas w czasie zwiedzania nastąpił prawdziwy alarm, trochę przestraszeni obserwowaliśmy bardzo szybką akcję strażaków wyjeżdżających na sygnale do potrzebujących pomocy.
W przerwie śniadaniowej Zuzia częstowała nas cukierkami, a wszyscy składali jej życzenia z okazji 7- mych urodzin.
Po wycieczce, dzieci zgodnie przyznały, że zawód strażaka mimo swojej trudności bardzo im się podoba, a niejedno z nich w przyszłość chciałoby pracować w tym zawodzie.

W straży