Biuletyn Informacji Publicznej
Logo szkoły Logo przedszkola Tarcza szkolna
  Obchody jubileuszu 50-lecia Nasze certyfikaty i dyplomy
Logo Zespołu
 Miejski Zespół Szkół nr 8 w Krośnie
Szkoła Podstawowa nr 8 im. Dar Górników
Przedszkole Miejskie nr 3 "Na Zielonym Wzgórzu"
01      18 października 2017 r. uczniowie klasy IIIb i IIId odwiedzili Europejską Stolicę Bajek znajdującą się w Polsce, w niewielkim choć słynnym Pacanowie - mieście Koziołka Matołka, który jest tutaj ważną postacią. Wewnątrz centrum bajki dzieci zobaczyły interaktywną wystawę „Bajkowy Świat”, na której spotkały legendarnego Koziołka Matołka i jego przyjaciół. Ich przewodnikami były Dzwoneczek, Czerwony Kapturek i Królewna Śnieżka. Zwiedzanie rozpoczęło się na Zaczarowanym Dworcu Koziołka Matołka, później za sprawą magicznego pociągu (wewnątrz którego naprawdę ma się wrażenie, że jest w ruchu) dzieci znalazły się w Czarodziejskim Ogrodzie, do którego wcześniej musiały znaleźć klucz. Następnie zwiedzający przechodzili do kolejnych lokalizacji, gdzie czekały na nich różne przygody i wyzwania. Po drodze mijały między innymi skały strachu, w których zatopiony jest smok. Ostatnia część zwiedzania to Skarbnica Bajek, miejsce, gdzie dzięki dobremu zastosowaniu luster i ciekawemu oświetleniu oraz dodatkowym efektom w postaci pary wodnej osiągnięto niezwykle ciekawy efekt. Dzieci odwiedziły również Krainę Soria Moria- interaktywną wystawę. Stały się częścią opowieści, która łączy w sobie świat baśni i legend krajów Skandynawii. Zwiedzający brali udział w pewnego rodzaju grze, której celem jest pokonanie złej Królowej Lodu. Możliwe staje się to dzięki runom, które dzieci otrzymują za wykonywanie różnych zadań. W miejscu tym ładnie zastosowano różne efekty, zaczynając od dźwiękowych i świetlnych, a kończąc na padającym śniegu. Gmach centrum otacza Ogród Zmysłów po którym odbyliśmy uroczy spacer. Można tu poczuć niesamowite zapachy, spróbować ciekawych roślin jadalnych w ogrodzie smaku i poznać rośliny o przedziwnych fakturach w ogrodzie dotyku. Są tu słomiane chatki pełniące funkcje altan, jest staw z kołem młyńskim i kuźnia, w której kowale kozy kują. Przy plaży znajduje się amfiteatr, w którym odbywają się przedstawienia i koncerty. Posadzono tu nawet niezwykłe drzewo – wierzbę, na której rosną gruszki. Po zakupieniu pamiątek i smacznym obiedzie zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do Krosna. Wizyta w Europejskim Centrum Bajki to niezapomniana podróż do krainy marzeń i snów, jest to niepowtarzalne miejsce, które inspiruje do czytania literatury, zdobywania wiedzy poprzez zabawę.
 
 
W Pacanowie...
W Pacanowie...
W Pacanowie...
W Pacanowie...
W Pacanowie...
W Pacanowie...
W Pacanowie...
W Pacanowie...
W Pacanowie...
W Pacanowie...
W Pacanowie...
W Pacanowie...
W Pacanowie...
W Pacanowie...
W Pacanowie...
W Pacanowie...
W Pacanowie...
W Pacanowie...
W Pacanowie...
W Pacanowie...
W Pacanowie...
W Pacanowie...
W Pacanowie...
W Pacanowie...
W Pacanowie...
W Pacanowie...
W Pacanowie...
W Pacanowie...
W Pacanowie...
W Pacanowie...

Aktualności

Dzień otwarty 2018

Dzień otwarty 2018

Dzień otwarty 2018

Czytaj więcej...

Rekrutacja 2018

Rekrutacja 2018

Rekrutacja 2018

Czytaj więcej...

Zapisy do przedszkol…

Zapisy do przedszkol…

Zapisy do przedszkola

Czytaj więcej...

Nabór do przedszkola…

Nabór do przedszkola…

Nabór do przedszkola

Czytaj więcej...

Kursy językowe dla u…

Kursy językowe dla u…

Kursy językowe dla uczniów

Czytaj więcej...

Wzorowi uczniowie

Wzorowi uczniowie

Wzorowi uczniowie

Czytaj więcej...

Sukcesy 2017/2018

Sukcesy 2017/2018

Sukcesy 2017/2018

Czytaj więcej...

Akt założycielski

Akt założycielski

Czytaj więcej...

Statut MZS8

"Jestem Rodzicem 31"…

"Jestem Rodzicem 31"…

Czytaj więcej...

Licznik odwiedzin

Jesteś...gościem na naszej stronie.
Strona ruszyła dnia 20-04-2004
czyli działa już 5054 dni. Zapraszamy ponownie.

Prezentacja szkoły

Prezentacja szkoły

Przekaż 1%

Przekaż 1%

Dziennik elektroniczy

idziennik

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

ePodręczniki

epodreczniki

Informujemy, że
Ministerstwo Edukacji Narodowej rozpowszechnia podręczniki elektroniczne do użytku nauczycieli i uczniów. Pozwalają one w atrakcyjny sposób utrwalić zdobytą w szkole wiedzę i umiejętności. Zachęcamy do zapoznania się z w/w ofertą, a przede wszystkim do jej częstego wykorzystania.

O reformie edukacji

Dobra szkoła