Biuletyn Informacji PublicznychKlauzule informacyjne

Klasy piąte w Górach Świętokrzyskich

Opublikowano: poniedziałek, 04.06.2018
Autor: p. J. Teśniarz
Odsłon: 559
Góry Świętokrzyskie      W dniach 29 – 30. 05. br. Uczniowie klasy: V b i V c wraz z kilkorgiem przedstawicieli z kl. V a, pod opieką pań: Renaty Gancarz, Eweliny Swołkowicz i Jolanty Teśniarz przebywali w Górach Świętokrzyskich. Bogaty program wycieczki pierwszego dnia obejmował zwiedzanie klasztoru na Świętym Krzyżu oraz znajdującego się w jego kompleksie Muzeum Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Następnie uczestnicy wycieczki z zapartym tchem podziwiali gołoborza z platformy widokowej. Po przejściu na parking autokarem udali się do miejscowości Święta Katarzyna, gdzie mieści się Muzeum Minerałów i Skamieniałości. Tam piątoklasiści oglądali wspaniałe eksponaty, a także dowidzieli się, na czym polega obróbka kamieni szlachetnych i półszlachetnych.
 
 
Drugiego dnia wczesnym rankiem wycieczka odwiedziła sędziwy dąb Bartek. Grupa na chwilę zatrzymała się też w Samsonowie przy ruinach wielkiego pieca – pozostałości huty żelaza z 1835 r. Kolejnym punktem programu był dworek Henryka Sienkiewicza w Oblegorku, który wywarł na uczestnikach ogromne wrażenie. Ostatnim punktem programu było zwiedzanie ruin średniowiecznego zamku królów polskich w Chęcinach, podczas którego można było zobaczyć pokaz tańców dawnych i podziwiać spektakularny wystrzał z hakownicy.
Pełni wrażeń, w znakomitych nastrojach, bogaci w pamiątki i nową wiedzę uczestnicy wycieczki powrócili do Krosna. W tym miejscu pragniemy podziękować krośnieńskiemu oddziałowi PTTK i przewoźnikowi „Barbara” za pomoc w zorganizowaniu wycieczki.
 
Góry Świętokrzyskie 2018
Góry Świętokrzyskie 2018
Góry Świętokrzyskie 2018
Góry Świętokrzyskie 2018
Góry Świętokrzyskie 2018
Góry Świętokrzyskie 2018
Góry Świętokrzyskie 2018
Góry Świętokrzyskie 2018
Góry Świętokrzyskie 2018
Góry Świętokrzyskie 2018
Góry Świętokrzyskie 2018
Góry Świętokrzyskie 2018
Góry Świętokrzyskie 2018
Góry Świętokrzyskie 2018
Góry Świętokrzyskie 2018
Góry Świętokrzyskie 2018
Góry Świętokrzyskie 2018

Przewiń w górę