Biuletyn Informacji PublicznychKlauzule informacyjne

Zielona szkoła – Piwniczna Zdrój i okolice

Opublikowano: sobota, 15.06.2019
Autor: p. D. Barabasz
Odsłon: 397
Zielona szkoła      3 czerwca kl. IIIa wraz z opiekunami wyjechała na sześciodniową wycieczkę do Piwnicznej Zdroju. Pierwszego dnia w drodze do miejsca zakwaterowania zwiedziliśmy rezerwat przyrody „Skamieniałe Miasto” w Ciężkowicach i rekonstrukcję grodu warownego w Grybowie „Stara Baśń”. Było to zwiedzanie z wieloma atrakcjami. Oprócz poznania historii bawiliśmy się w miasteczku zabaw średniowiecznych (strzelanie z łuku, turniej kopistów, szarady historyczne, wspinaczka itp.)Wieczorem przyjechaliśmy do Piwnicznej Zdrój, do pensjonatu Filarówka. W następnych dniach pod opieką p. przewodnik zwiedzaliśmy rynek w Piwnicznej, po drodze fajny plac zabaw, pijalnię wód mineralnych. Weszliśmy do parku Węgielnik – położonego na wzniesieniu blisko centrum miasta. W parku zobaczyliśmy pozostałości okopów z II wojny światowej, niewielką wieżę widokową i mini plac zabaw. Niedaleko Piwnicznej w Muszynie podziwialiśmy Ogrody Misyjne. Cały dzień zajęło nam zwiedzanie Krynicy. Zaczęliśmy od pijalni wód mineralnych. Później wyjechaliśmy kolejką wąskotorową na Górę Parkową gdzie czekało nas wiele atrakcji: ekstremalne zjeżdżalnie, zjazdy na oponach, lody i pamiątki. Schodziliśmy z góry obok urokliwego jeziorka, po którym pływały gęsi egipskie i łabędzie z młodym „brzydkim kaczątkiem”. Pobyt w Krynicy zakończyliśmy w muzeum zabawek. Wieczorem mieliśmy jeszcze siłę na dyskotekę. Następny dzień był wielkim wyzwaniem. Przeszliśmy szlakiem z Wierchomli Małej do schroniska Bacówka nad Wierchomlą. Wszyscy spisali się na medal. Piaty dzień wycieczki to spływ łodziami po rzece Poprad pod ruiny zamku w Rytrze. W sobotę wracaliśmy do Krosna. W drodze powrotnej odwiedziliśmy pasiekę Barć w Kamiannej. Zaopatrzeni w miody i świeczki samodzielnie zrobione wracaliśmy stęsknieni, ale weseli i pełni wrażeń do domu.
 

Zielona Szkoła 2019
Zielona Szkoła 2019
Zielona Szkoła 2019
Zielona Szkoła 2019
Zielona Szkoła 2019
Zielona Szkoła 2019
Zielona Szkoła 2019
Zielona Szkoła 2019
Zielona Szkoła 2019
Zielona Szkoła 2019
Zielona Szkoła 2019
Zielona Szkoła 2019
Zielona Szkoła 2019
Zielona Szkoła 2019
Zielona Szkoła 2019
Zielona Szkoła 2019
Zielona Szkoła 2019
Zielona Szkoła 2019
Zielona Szkoła 2019
Zielona Szkoła 2019
Zielona Szkoła 2019
Zielona Szkoła 2019
Zielona Szkoła 2019
Zielona Szkoła 2019
Zielona Szkoła 2019
Zielona Szkoła 2019
Zielona Szkoła 2019
Zielona Szkoła 2019

Przewiń w górę