Biuletyn Informacji PublicznychKlauzule informacyjne

W dawnej szkole...

Opublikowano: niedziela, 02.10.2016
Autor: p. D. Barabasz
Odsłon: 1790

W dawnej szkole      W piękny, słoneczny poranek, wczesną jesienią 29 września klasy Ia, IIc i IId wyjechała na wycieczkę do Szkoły Ludowej w Żarnowcu. Szkoła, to drewniany, parterowy budynek, w którym mieści się sala lekcyjna wyposażona w drewniane ławki z otworami na kałamarze oraz burko, na którym stoi lampa naftowa, liczydło, kałamarz i ręczny dzwonek. Nauczycielowi w zachowaniu ciszy pomagała „dyscyplinka” czyli rózga. Przy ścianie, na podłodze jest miejsce do klęczenia na grochu za niewłaściwe zachowanie. W rogu stai tablica do pisania kredą. Uczniowie nie tylko wysłuchali opowieści o tym jak odbywały się lekcje ponad 100 lat temu i jakimi pomocami dydaktycznymi się posługiwano, ale sami mogli spróbować pisania atramentem przy użyciu stalówki. Na swojej skórze i kartce doświadczyli co to jest kleks. Mieli też okazję bawienia się zabawkami, używanymi przez naszych dziadków i pradziadków. Niedaleko szkoły znajduje się dworek Marii Konopnickiej. Zwiedziliśmy tam park przy dworku, w którym rośnie dużo kasztanowców. Z pełnymi kieszeniami i plecakami kasztanów wróciliśmy do Krosna. Uczniowie mogli zobaczyć jak ponad 100 lat temu odbywały się lekcje, jakimi posługiwano się wtedy pomocami dydaktycznymi.

"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"
"W dawnej szkole"

Przewiń w górę