Biuletyn Informacji PublicznychKlauzule informacyjne

Jaś Wędrowniczek 2017

Opublikowano: piątek, 07.07.2017
Autor: p. U. Karpińska
Odsłon: 1187
"Jaś Wędrowniczek 2017"      14 czerwca 2017 r. uczniowie klas trzecich wzięli udział w XX Rajdzie Śladami Janka Wędrowniczka. Rajd został zorganizowany przez panią Danutę Chochołek, panią Agatę Kramarczyk i PTSM Zarząd Oddziału w Krośnie. Rajd rozpoczęliśmy przed Szkołą Podstawową nr 3 w Krośnie. Następnie autokarem pojechaliśmy do Sieniawy i rozpoczęliśmy pieszą wędrówkę z przewodnikiem przez Mymoń i jar Wisłoka w Besku. Jar Wisłoka, który okoliczni mieszkańcy nazywają „Skałkami” jest jednym z najpiękniejszych przełomów rzecznych w polskich Karpatach. Wisłok płynie tu wąskim korytem, otoczonym urwistymi, wysokimi na 60 m zboczami. Idąc zielonym szlakiem mijaliśmy dawny tartak wodny zbudowany najprawdopodobniej tuż przed II wojną światową. Wędrując, podziwialiśmy piękno otaczającej nas przyrody. Po dotarciu do mety, czyli do Szkoły Podstawowej w Besku wzięliśmy udział w dwóch konkursach: plastycznym i ekologicznym. Głodni i zmęczeni udaliśmy się na ognisko, gdzie smażyły się pyszne kiełbaski. W międzyczasie mieliśmy możliwość poćwiczyć na siłowni pod gołym niebem. Okazało się, że niektóre dzieci mają jeszcze bardzo dużo siły i energii... Na zakończenie rajdu odbyło się uroczyste wręczenie nagród, rozdanie pamiątek z rajdu i mnóstwa cukierków. Dzięki udziałowi w tej imprezie mięliśmy możliwość nawiązać kontakty rówieśnicze z uczniami innym szkół (m. in. SP nr w Krośnie, SP nr 4 w Krośnie, SP w Kobylanach, SP w Korczynie), a także poznać walory turystyczno – krajoznawcze Beskidu Niskiego. Już nie możemy się doczekać kolejnego rajdu, do zobaczenia za rok!!
Jaś Wędrowniczek 2017
Jaś Wędrowniczek 2017
Jaś Wędrowniczek 2017
Jaś Wędrowniczek 2017
Jaś Wędrowniczek 2017
Jaś Wędrowniczek 2017
Jaś Wędrowniczek 2017
Jaś Wędrowniczek 2017
Jaś Wędrowniczek 2017
Jaś Wędrowniczek 2017
Jaś Wędrowniczek 2017
Jaś Wędrowniczek 2017
Jaś Wędrowniczek 2017
Jaś Wędrowniczek 2017
Jaś Wędrowniczek 2017
Jaś Wędrowniczek 2017

Przewiń w górę