Zielony ogródek na parapecie

Opublikowano: wtorek, 24.03.2020
Autor: p. M. Wojtoń
Zielony ogródek
    Dzieci z grupy „Żaczki” 5 marca z wielkim zapałem zakładały w sali zielony ogródek. Przed przystąpieniem do pracy poznały warunki potrzebne roślinom do wzrostu, poznały etapy sadzenia cebuli i proces kiełkowania fasoli. Następnie przedszkolaki przystąpiły do wysiewu wcześniej przygotowanych nasion do doniczek. Samodzielnie siały: szczypiorek, koperek, groszek , groszek pachnący oraz posadziły słoneczniki, fasolę i cebulkę na szczypiorek. Dzieci miały okazję oglądania i dotykania różnego rodzaju nasion, porównywali je ze sobą i dzieli się swoimi doświadczeniami związanymi z uprawą roślin. Aby spotęgować moc naszego zielonego ogródka umieściliśmy w nim żonkile i śliczne bazie. „Żaczki” obiecały, że będą dbały o swoje rośliny systematycznie je podlewając oraz będą obserwowały ich wzrost. (Dwa ostatnie zdjęcia obrazują wzrost naszych roślinek po pewnym czasie).

Zielony ogródek