Biuletyn Informacji Publicznych Klauzule informacyjne Deklaracja dostępności

Zielony ogródek na parapecie

Opublikowano: wtorek, 24.03.2020
Autor: p. M. Wojtoń
Odsłon: 639
Zielony ogródek
    Dzieci z grupy „Żaczki” 5 marca z wielkim zapałem zakładały w sali zielony ogródek. Przed przystąpieniem do pracy poznały warunki potrzebne roślinom do wzrostu, poznały etapy sadzenia cebuli i proces kiełkowania fasoli. Następnie przedszkolaki przystąpiły do wysiewu wcześniej przygotowanych nasion do doniczek. Samodzielnie siały: szczypiorek, koperek, groszek , groszek pachnący oraz posadziły słoneczniki, fasolę i cebulkę na szczypiorek. Dzieci miały okazję oglądania i dotykania różnego rodzaju nasion, porównywali je ze sobą i dzieli się swoimi doświadczeniami związanymi z uprawą roślin. Aby spotęgować moc naszego zielonego ogródka umieściliśmy w nim żonkile i śliczne bazie. „Żaczki” obiecały, że będą dbały o swoje rośliny systematycznie je podlewając oraz będą obserwowały ich wzrost. (Dwa ostatnie zdjęcia obrazują wzrost naszych roślinek po pewnym czasie).
 

Zielony ogródek
Zielony ogródek
Zielony ogródek
Zielony ogródek
Zielony ogródek
Zielony ogródek
Zielony ogródek
Zielony ogródek
Zielony ogródek
Zielony ogródek
Zielony ogródek
Zielony ogródek
Zielony ogródek
Zielony ogródek
Zielony ogródek
Zielony ogródek
Zielony ogródek
Zielony ogródek
Zielony ogródek
Zielony ogródek
Zielony ogródek
Zielony ogródek
Zielony ogródek
Zielony ogródek
Zielony ogródek
Zielony ogródek
Zielony ogródek
Zielony ogródek
Zielony ogródek
Zielony ogródek
Zielony ogródek
Zielony ogródek
Zielony ogródek
Zielony ogródek
Zielony ogródek
Zielony ogródek
Zielony ogródek
Zielony ogródek
Zielony ogródek
Zielony ogródek

Przewiń w górę