„SMERFY” OBCHODZĄ ŚWIĘTO DYNI

Opublikowano: niedziela, 01.11.2020
Autor: p. M. Wojtoń
Odsłon: 97
Święto Dyni
      23 października „Smerfy” obchodziły „Dzień Dyni”. Tego dnia odwiedziła nas również Pani Dyrektor Marta Habrat, aby wspólnie z nami świętować. Przedszkolaki dowiedziały się co można zrobić z dyni, jakie potrawy możemy z niej przygotować. Następnie przystąpiliśmy do dyniowych zabaw matematycznych- należało opisać i przeliczyć dynie, było też klasyfikowanie wg wielkości, koloru czy kształtu, szeregowanie od największej dyni do najmniejszej. Dzieci degustowały także dyniowe pestki i podawały dynie w rytm muzyki. Śpiewały „jesienne” piosenki, tańczyły w parach, malowały gąbkami dynie i na koniec zatańczyły „dyniowy” taniec z pomarańczowymi chustami. To był dla wszystkich dzieci bardzo atrakcyjny dzień nie tylko ze względu na różnorodne zabawy ale także pod kątem edukacyjnym.
 

Święto Dyni
Święto Dyni
Święto Dyni
Święto Dyni
Święto Dyni
Święto Dyni
Święto Dyni
Święto Dyni

Przewiń w górę