"Źaczki" - lauretami konkursu plastycznego"

Opublikowano: czwartek, 11.02.2021
Autor: p. A. Przybysz
01 min      W dniu 6 lutego 2021 roku odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień laureatom konkursu - „Portret Świętego Mikołaja”, którego organizatorem była Karpacka Państwowa Uczelnia w Krośnie. Konkurs skierowany był do dzieci w wieku od 3 do 6 lat, a jego celem było m. in. poszerzenie wśród dzieci wiedzy o życiu i działalności Świętego Mikołaja, zaprezentowanie umiejętności plastycznych oraz rozwijanie aktywności twórczej. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, czego dowodem jest ponad 200 pełnych wyobraźni, pomysłowości i dziecięcej twórczości prac, które napłynęły z krośnieńskich przedszkoli. Wśród nich prace ośmioro chętnych dzieci z grupy "Żaczki". W gronie tak licznych uczestników, komisja konkursowa doceniała pracę Oliwii Biały, która otrzymała nagrodę oraz prace Igi Krzanowskiej i Wiktorii Wojtoń, które zostały wyróżnione. Nagrodzonym i wyróżnionym dziewczynkom, serdecznie gratulujemy! Słowa podziękowania za udział w konkursie, składamy również pozostałym naszym przedszkolakom tj. Łucji Barczyk, Mai Kasprzyk, Zofii Pelc, Luizie Tenecie oraz Jakubowi Weronowi. Uroczystość została połączona z otwarciem wystawy pokonkursowej, na którą obok laureatów, zostali zaproszeni ich Rodzice. Zwieńczeniem uroczystej gali było wręczenie pamiątkowych dyplomów, pięknie ilustrowanych bajek i wspólne zdjęcia. Dzięki wszechstronnej działalności, także i tej plastycznej, poprzez udział w różnych konkursach, dzieci już od najmłodszych lat mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań, talentów, pasji, poczucia własnej wartości, co z pewnością zaowocuje pożądanymi efektami w kolejnych latach nauki szkolnej.