„Biedronki” witają wiosnę

Opublikowano: niedziela, 21.03.2021
Autor: p. B. Częczek-Serwińska
"Biedronki" witają wiosnę      W piątek 19 marca dzieci z grupy „Biedronki” powitały wiosnę. Dzieci tego dnia ubrane były na zielono, żółto lub pomarańczowo. Przedszkolaki przyniosły do przedszkola różne symbole wiosenne: bazie, kwiaty wzbogacając dzięki temu w sali „wiosenny kącik”. Na początku rozmawialiśmy o zmianach, które można zaobserwować o tej porze roku w przyrodzie, o marcowej pogodzie, zwiastunach wiosny. Dzieci wysłuchały wiersza pt. „Wiosna” i na podstawie ilustracji rozmawiały na temat wyglądu pani Wiosny. Wspólnie recytowały wiersze i śpiewały wiosenne piosenki. Podczas zabawy dydaktycznej „Wiosenne kwiaty” dzieci poznały różne wiosenne kwiaty. Oglądały je, opisywały ich wygląd, porównywały, przeliczały, wąchały i nazywały wspólnie z nauczycielem. Dowiedziały się, czego potrzebują do wzrostu i które z nich są pod ochroną. Wykonały „taniec dla wiosny” z kolorowymi paskami bibuły i układały z nich kwiaty na dywanie. Na koniec wykonały pracę plastyczną pt. „Krokus”. Wszystkie prace były piękne i można jej podziwiać na naszej wystawie.

"Biedronki" witają wiosnę