Biuletyn Informacji Publicznych Klauzule informacyjne Deklaracja dostępności

Spotkanie wielkanocne u "Krasnali"

Opublikowano: czwartek, 21.04.2022
Autor: p. M. Wojtoń, p. M. Pelczar
Odsłon: 90

Spotkanie wielkanocne„Święta za pasem, do pracy się bierzemy
mazurki i baby smaczne upieczemy.
Pisanki, kraszanki razem dziś robimy,
wszystkie kolorowe, bardzo się cieszymy.”

      Takim słowami wiersza B. Formy Zosia Jastrząb wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój i zachęciła do aktywnego udziału w inscenizacji. Poprzez wiersze i piosenki przedszkolaki poznały symbolikę świąt, a akcenty plastyczne dodały uroku ich występom. Mali aktorzy z ogromnym przejęciem recytowali wiersz o zmartwieniach zająca, który nie wiedział jaki prezent podarować dzieciom na Wielkanoc. Dziewczynki z dużym zaangażowaniem zatańczyły „Taniec piskląt w skorupkach” do muzyki M. Musorskiego. Cała grupa chętnie śpiewała piosenki o pisankach, baranku, śmigusie dyngusie. Do piosenki „Zając i baranek” dziewczynki poprosiły chłopców do skocznego tańca. Widzowie z grupy „Biedronek” i pracownicy przedszkola nagrodzili wykonawców brawami.
 

Spotkanie wielkanocne
Spotkanie wielkanocne
Spotkanie wielkanocne
Spotkanie wielkanocne
Spotkanie wielkanocne
Spotkanie wielkanocne
Spotkanie wielkanocne
Spotkanie wielkanocne
Spotkanie wielkanocne
Spotkanie wielkanocne
Spotkanie wielkanocne
Spotkanie wielkanocne
Spotkanie wielkanocne
Spotkanie wielkanocne
Spotkanie wielkanocne
Spotkanie wielkanocne
Spotkanie wielkanocne
Spotkanie wielkanocne
Spotkanie wielkanocne
Spotkanie wielkanocne
Spotkanie wielkanocne
Spotkanie wielkanocne
Spotkanie wielkanocne

Przewiń w górę