Biuletyn Informacji Publicznych Klauzule informacyjne Deklaracja dostępności

Dzień Ziemi

Opublikowano: niedziela, 07.05.2023
Autor: p. M. Wojtoń
Odsłon: 274
Dzieci ustawione parami w dwóch rzędach wraz z nauczycielkami na placu przed budynkiem przedszkola. Każde dziecko ma opaskę na głowie (kolorowe kwiaty, zielone listki, trawki  itp.) a w ręku zielone baloniki na patyku, wstążki lub kwiaty. Po prawej stronie korowodu stoi pani, która trzyma duży żółty transparent z napisem "DZIEŃ ZIEMI"      Każdego roku 22 kwietnia, na całym globie, obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. W naszym przedszkolu wszyscy obchodziliśmy ten dzień 21 kwietnia. Na zajęciach przedszkolaki zastanawiały się jak można pomóc naszej planecie, aby była czysta, zdrowa i piękna. W czasie zajęć i zabaw uczyły się segregować odpady, dowiedziały się, co to jest recykling i dlaczego ochrona środowiska jest taka ważna. Zwieńczeniem zdobytych wiadomości proekologicznych było złożenie uroczystego „Przyrzeczenia”, gdzie dzieci deklarowały iż będą prawdziwymi strażnikami przyrody. Następnie wyruszyliśmy ulicami naszego osiedla głosząc ekologiczne hasła. Swoją akcją przedszkolaki pragnęły przypomnieć, że Ziemia to nasz dom, o który powinniśmy troszczyć się wszyscy razem.
 

Dzień Ziemi
Dzień Ziemi
Dzień Ziemi
Dzień Ziemi
Dzień Ziemi
Dzień Ziemi
Dzień Ziemi
Dzień Ziemi
Dzień Ziemi
Dzień Ziemi
Dzień Ziemi
Dzień Ziemi
Dzień Ziemi
Dzień Ziemi
Dzień Ziemi
Dzień Ziemi
Dzień Ziemi
Dzień Ziemi
Dzień Ziemi
Dzień Ziemi
Dzień Ziemi
Dzień Ziemi
Dzień Ziemi
Dzień Ziemi
Dzień Ziemi
Dzień Ziemi
Dzień Ziemi
Dzień Ziemi
Dzień Ziemi
Dzień Ziemi
Dzień Ziemi
Dzień Ziemi
Dzień Ziemi
Dzień Ziemi
Dzień Ziemi
Dzień Ziemi
Dzień Ziemi
Dzień Ziemi
Dzień Ziemi
Dzień Ziemi
Dzień Ziemi
Dzień Ziemi
Dzień Ziemi

Przewiń w górę