Biuletyn Informacji Publicznych Klauzule informacyjne Deklaracja dostępności

Lipowiec 2018

Opublikowano: czwartek, 27.09.2018
Autor: p. B. Szwed
Odsłon: 1201
Podczas rajdu      21 września trzynastu uczniów naszej szkoły wzięło udział w pieszej wędrówce po Beskidzie Niskim. Tegoroczny "Zlot Dukielski" zorganizowany został przez PTTK w Krośnie i uczestniczyło w nim około 200 dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Trzynastokilometrowa trasa prowadziła mało uczęszczanym szlakiem z Woli Wyżnej przez Kamień nad Jaśliskami do Lipowca. W czasie wędrówki szlakiem granicznym mijaliśmy kilka cmentarzy z I wojny światowej, na jednym z nich uczestnicy zapalili symboliczny znicz. Większość trasy wiodła przez charakterystyczną dla Beskidu Niskiego i Bieszczad buczynę karpacką. Wędrówka zakończyła się wspólnym ogniskiem i pieczeniem kiełbasy. W trakcie ogniska przeprowadzono konkursy; wiedzy turystycznej o poznanym rejonie i ekologiczny.
 
Lipowiec 2018
Lipowiec 2018
Lipowiec 2018
Lipowiec 2018
Lipowiec 2018
Lipowiec 2018
Lipowiec 2018

Przewiń w górę