Biuletyn Informacji Publicznych Klauzule informacyjne Deklaracja dostępności

Jak to ze zbójami spotkać nam się przyszło.

Opublikowano: poniedziałek, 30.09.2019
Autor: p. R. Rachwał
Odsłon: 1427
Ze Szwejkiem       27 września uczniowie klas VI wraz z opiekunami byli na pierwszej tegorocznej wycieczce. Tym razem zagościliśmy w Sanoku, Zagórzu i Uhercach Mineralnych. Sanok słynie przede wszystkim z Muzeum Etnograficznego, Zamku z bogatą kolekcją ikon i prac Zdzisława Beksińskiego.  My natomiast po spacerze po Rynku udaliśmy się w kierunku ławeczki Szwejka, integralnej części międzynarodowego szlaku o nazwie „Śladami dobrego wojaka Szwejka”. W Zagórzu zwiedziliśmy ruiny XVII-wiecznego, warownego Klasztoru Karmelitów Bosych, który jak głosi legenda ma własnego ducha. Na murach widywany był ponoć rycerz w zbroi w towarzystwie mnicha. Z wieży widokowej klasztoru podziwialiśmy piękne krajobrazy. Chyba najbardziej w pamięci pozostanie wszystkim uczestnikom przejażdżka  drezynami rowerowymi z miejscowości Uherce Mineralne do Olszanicy, podczas której napadli nas zbóje. Potem pieczenie kiełbasek, wizyta w Rezerwacie Koziniec z którego obserwowaliśmy tafle bieszczadzkich jezior i bieszczadzkie góry. Powrót do Krosna minął w gwarnej, radosnej atmosferze.Sanok-Zagórz-Uherce
Sanok-Zagórz-Uherce
Sanok-Zagórz-Uherce
Sanok-Zagórz-Uherce
Sanok-Zagórz-Uherce
Sanok-Zagórz-Uherce
Sanok-Zagórz-Uherce
Sanok-Zagórz-Uherce
Sanok-Zagórz-Uherce
Sanok-Zagórz-Uherce
Sanok-Zagórz-Uherce
Sanok-Zagórz-Uherce
Sanok-Zagórz-Uherce
Sanok-Zagórz-Uherce
Sanok-Zagórz-Uherce
Sanok-Zagórz-Uherce
Sanok-Zagórz-Uherce
Sanok-Zagórz-Uherce
Sanok-Zagórz-Uherce
Sanok-Zagórz-Uherce
Sanok-Zagórz-Uherce
Sanok-Zagórz-Uherce
Sanok-Zagórz-Uherce
Sanok-Zagórz-Uherce
Sanok-Zagórz-Uherce
Sanok-Zagórz-Uherce
Sanok-Zagórz-Uherce
Sanok-Zagórz-Uherce
Sanok-Zagórz-Uherce
Sanok-Zagórz-Uherce
Sanok-Zagórz-Uherce
Sanok-Zagórz-Uherce
Sanok-Zagórz-Uherce
Sanok-Zagórz-Uherce
Sanok-Zagórz-Uherce
Sanok-Zagórz-Uherce
Sanok-Zagórz-Uherce
Sanok-Zagórz-Uherce
Sanok-Zagórz-Uherce
Sanok-Zagórz-Uherce

Przewiń w górę