Biuletyn Informacji Publicznych Klauzule informacyjne Deklaracja dostępności

„Dzień Ziemi”

Opublikowano: środa, 28.04.2021
Autor: p. J. Oryszczak
Odsłon: 157
"Dzień Ziemi"      „Dzień Ziemi” jest również nazywany „Świętem naszej plany”. Ten dzień ma uświadamiać nam, jak ważne jest troszczenie się o środowisko naturalne. W ramach tego święta organizowane są specjalne akcje, wykłady, sprzątanie lasów, łąk i rzek . My również- klasa VII B - postanowiliśmy przyłączyć się do tej akcji. Ze względu na obecną sytuację, niestety obchodzenie tego święta było utrudnione- nie mogliśmy tego zrobić wspólnie całą klasą z opiekunem. Każdy z nas postanowił zrobić to indywidualnie. Pragniemy zachęcić Was do codziennej troski o Naszą wspólną planetę. A jak to zrobić? Mamy kilka propozycji. Segregujmy śmieci. Pamiętajmy, że segregacja śmieci jest obowiązkowa. Warto mieć w domu osobne kosze. Przyporządkowujmy odpady do poszczególnych kategorii. Niektóre z nich, jak szklane butelki mogą być ponownie wykorzystane. Rezygnujmy w miarę możliwości z plastiku . Na zakupy zabierajmy plecak lub płócienne torbę. Oszczędzajmy wodę. Pamiętajmy o zakręcaniu wody podczas mycia zębów. Chrońmy lasy. Wybierając się na spacer do lasu, pamiętajmy, żeby nie tylko go nie zaśmiecać, ale także nie zaprószyć tam ognia. Po prostu dbajmy o Naszą Planetę. Bo mamy ją tylko jedną.
 

"Dzień Ziemi"
"Dzień Ziemi"
"Dzień Ziemi"
"Dzień Ziemi"
"Dzień Ziemi"
"Dzień Ziemi"
"Dzień Ziemi"
"Dzień Ziemi"
"Dzień Ziemi"
"Dzień Ziemi"

Przewiń w górę