Biuletyn Informacji Publicznych Klauzule informacyjne Deklaracja dostępności

Konkurs informatyczno-techniczny

Opublikowano: niedziela, 10.02.2013
Autor: organizator konkursu: Janusz Juszczyk
Odsłon: 27891

Zapraszam wszystkich zainteresowanych, uczennice i uczniów klas 4-6 do wzięcia udziału w konkursie informatyczno-technicznym "Jestem kreatorem mody". Konkurs polaga na zaprojektowaniu i wykonaniu części odzieży w wybranej kategorii (opis poniżej). Celem konkursu jest:
  • wdrażanie uczniów do samodzielnej pracy twórczej, podejmowania decyzji w konkretnych sytuacjach oraz przewidywania ich skutków,- rozwijanie myślenia przyczynowo-skutkowego w procesie wytwórczym - od pomysłu, poprzez jego realizację do gotowego wytworu,
  • rozwijanie uczniowskich umiejętności związanych z praktycznym wykorzystaniem edytora graficznego, jego narzędzi i możliwości w pierwszym etapie urzeczywistniania pomysłu - projektowaniu,
  • rozwijanie zainteresowań uczniów związanych z pracą projektatna odzieży, kreatora mody oraz z zawodami pokrewnymi,
  •  rozwijanie umiejętności posługiwania się narzędziami krawieckimi i dziewiarskimi.

 Kategorie konkursu:

{tip W tej kategorii::zadaniam uczestnika jest zaprojektowanie i wyszycie na koszulce typu t-shirt ozdobnych elementów, monogramu itp. Elementy wykorzystane w pracy mogą być własnego projektu lub zapożyczone z internetu.}Kategoria A{/tip}, {tip W tej kategorii::zadaniam uczestnika jest zaprojektowanie i przerobienie koszulki typu t-shirt poprzez naszycia na nią dodatkowych elementów np. kołnierzyka, krawaty, kryzy, guzików itp. Dodatkowe elementy mogą być wykonane samodzielnie lub pozyskane z nieużywanej odzieży.}Kategoria B {/tip}, {tip W tej kategorii::zadaniam uczestnika jest zaprojektowanie i wykonanie dowolnego rodzaju odzieży poprzez zszycie ze sobą elementów np. koszul, bluzek, swetrów itp.}Kategoria C{/tip}, {tip W tej kategorii::zadaniam uczestnika jest zaprojektowanie i wykonanie części odzieży w dowolny sposób nieprzedstawiony w poprzednich kategoriach. Można również połączyć kategorie A, B, i C}Kategoria D{/tip}

Organizacja konkursu:

{tip W pierwszym etapie konkursu::każdy jego uczestnik będzie wykonywał projekt swojej pracy. Do wykonania projektu należy wykorzystać dowolny program graficzny (paint, tuxpaint, sumopaint.com , pixlr.com lub inny). Gotowy projekt zapisany w formacie jpg  należy dostarczyć na pendrivie do organizatora konkursu do 31 marca 2013 r. }I etap konkursu  {/tip}, {tip W drugim etapie konkursu::każdy jego uczestnik będzie wykonywał swoją zaprojektowaną pracę. W tym etapie ważne jest, aby praca była wykonana zgodnie z projektem oraz samodzielnie. Gotowe prace należy dostarczyć (na wieszaku) do organizatora konkursu do 17 maja 2013 r. }II etap konkursu{/tip}

{tip Jak zgłosić się do konkursu?::Zgłoszenie należy wysłać e-mailem do organizatora konkursu - administratora strony. Formularz zgłoszenia znajduje się w Kontaktach - górne menu strony. Proszę wpełnić formularz, w temacie listu proszę wpisać Konkurs, a w jego treści: "Wybieram kategorię konkursową:...... "(A, B, C lub D). Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 4 marca 2013 r. }  Zgłoszenie do konkursu{/tip}, {tip Prezentacja projektów::Otrzymane przez organizatora projekty uczniów zostaną zaprezentowane na stronie internatowej naszej szkoły.}Prezentacja projektów{/tip}, {tip Prezentacja prac::Otrzymane przez organizatora prace konkursowe zostaną zaprezentowane podczas Festynu szkolnego.}Prezentacja prac{/tip}, {tip Rozstrzygnięcie konkursu::nastąpi również w czasie trwania festynu szkolnego. Rozdawane będą kartki konkursowe, na których uczestnicy festynu będą oddawać swój głos na wybraną przez siebie pracę konkursową. Tak wyłonieni laureaci konkursu otrzymają dyplomy i nagrody. Dodatkowo laureaci jak i uczestnicy konkursu zostaną uhonorowani ocenami celującymi z zajęć technicznych (klasa 4), techniki (klasa 5), informatyki (klasa 6).}Rozstrzygnięcie konkursu{/tip}, {tip Dodatkowe informacje::można uzyskać u organizatora konkursu, również drogą mailową :) }Dodatkowe informacje{/tip}

Przewiń w górę