Biuletyn Informacji Publicznych Klauzule informacyjne Deklaracja dostępności

Konkurs kulinarny 2013

Opublikowano: piątek, 15.03.2013
Autor: p. B. Szwed, p. J. Juszczyk
Odsłon: 18169
Szkolni Mistrzowie Patelni
Dzisiaj w naszej szkole odbył się pierwszy i z pewnością nie ostatni konkurs kulinarny. Ku zaskoczeniu organizatorów do konkursu zgłosiło się aż 29 uczestników, uczennic i uczniów klas IV-VI. Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie i wykonanie dowolnej potrawy. Każdy zaopatrzony w niezbędne produkty, naczynia a nawet drobny sprzęt gospodarstwa domowego z ochotą i zapałem przystąpił do dzieła. W atmosferze radości, w gwarze rozmów, brzęku naczyń i sztućców, szumu urządzeń, pod czujnym okiem koleżanek, kolegów i organizatorów powstawały oryginalne i jak się później okazało pyszne potrawy: sałatki, desery, pierogi, ryby, szaszłyki, kanapki, przekąski.  Po zakończeniu prac kulinarnych każdy uczestnik miał do wykonania jeszcze jedno zadanie - oddanie trzech swoich głosów na jego zdaniem najlepszą potrawę. Po głosowaniu uczniów do pracy przystąpiła komisja konkursowa, która oceniała prace w dwóch kategoriach: desery i dania główne, sałatki. Wyłonienie zwycięzców okazało się dość trudne gdyż wszystkie powstałe potrawy były przygotowane, zaprezentowane bardzo estetycznie i smakowały wyśmienicie. Pewnie sami mistrzowie patelni, znani z tv nie powstydziliby się takich wspaniałości Smile. Przed ogłoszeniem wyników Pani Dyrektor Jadwiga Kasprzyk gratulowała wszystkim uczestnikom przede wszystkim umiejętności i pomysłowości.  Podkreśliła, że posiadane umiejętności są bogactwem, którego nikt im nie odbierze. Czynią one również każdego uczestnika zwycięzcą konkursu. Po brawach dla wszystkich naszych mistrzów parelni nastąpiła najważniejsza chwila - ogłoszenie wyników. Po zebraniu wszystkich głosów uczniów i członków komisji okazało się, że...!


Kategoria - Deser
  • I miejsce - Grzegorz Mielech, klasa IVb - Brzoskwiniowa eksplozja,
  • II miejsce - Zuzanna Szuba, klasa IVa - Sałatka owocowa i ziemniaczki cukiernicze,
  • III miejsce - Emilia Hejnar, klasa VIb -  Tiramisu.

Kategoria - Danie główne, sałatka

  • I miejsce - Albert Pikul, klasa Va - Łosoś z kolorowym makaronem,
  • II miejsce - Małgorzata Mróz, klasa IVb - Sałatka z kurczakiem,
  • III miejsce - Karolina Kilar, klasa IVa - Mało co nieco.

 Gratulujemy raz jeszcze wszystkim uczestnikom oraz zwycięzcom konkursu. Wręczenie nagród odbędzie się w przyszłym tygodniu.  Zapraszamy do udziału w kolejnej jego edycji.

P.S. Laureaci konkursu obiecali, że udostępnią swoje przepisy do opublikowania na naszej stronie. Trzymamy za słowoWink.

Podczas konkursy
Podczas konkursy
Podczas konkursy
Podczas konkursy
Podczas konkursy
Podczas konkursy
Podczas konkursy
Podczas konkursy
Podczas konkursy
Podczas konkursy
Podczas konkursy
Podczas konkursy
Podczas konkursy
Podczas konkursy
Podczas konkursy
Podczas konkursy
Podczas konkursy
Podczas konkursy
Podczas konkursy
Podczas konkursy
Podczas konkursy
Podczas konkursy
Podczas konkursy
Podczas konkursy
Podczas konkursy
Podczas konkursy
Podczas konkursy
Podczas konkursy
Podczas konkursy
Podczas konkursy
Podczas konkursy
Podczas konkursy
Podczas konkursy
Podczas konkursy
Podczas konkursy
Podczas konkursy
Podczas konkursy
Podczas konkursy
Podczas konkursy
Podczas konkursy
Podczas konkursy
Podczas konkursy
Podczas konkursy
Podczas konkursy
Podczas konkursy
Podczas konkursy
Podczas konkursy
Podczas konkursy
Podczas konkursy
Podczas konkursy
Podczas konkursy
Podczas konkursy
Podczas konkursy
Podczas konkursy
Podczas konkursyPrzewiń w górę