Jestem widoczny, jestem bezpieczny

Opublikowano: wtorek, 02.11.2021
Autor: p. R. Bokota
Widoczny, bezpieczny      20 października w naszej szkole, w ramach realizowanego miejskiego programu „Jestem widoczny, jestem bezpieczny” uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w edukacyjnym spotkaniu z policjantem, strażakiem oraz strażnikiem miejskim. Celem spotkanie było utrwalenie wiedzy na temat poprawy bezpieczeństwa dzieci na drogach, zwłaszcza w okresie jesienno–zimowym. Poza wiedzą jaką przekazali prowadzący, dzieci uczestniczyły w prelekcji z konkursami na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, oraz oglądały przedstawienie o tejże tematyce. Na zakończenie spotkania przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji oraz Państwowej Straży Pożarnej wręczyli uczniom akcesoria odblaskowe, oraz książeczki edukacyjne. Takie spotkania są bardzo entuzjastycznie odbierane przez najmłodszych. Dzieci maja okazję nie tylko utrwalić wiedzę na temat bezpieczeństwa, ale również zaprezentować posiadane umiejętności i wiadomości.

Widoczny, bezpieczny