Andrzejki w III b

Opublikowano: poniedziałek, 06.12.2021
Autor: p. J. Kilar
 Andrzejki w IIIb     Andrzejki to magiczny wieczór. Od wieków młode panny zbierały się w wigilię Św. Andrzeja by dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Dawniej andrzejki traktowane były poważnie – w naszej klasie, były okazją do wspólnej zabawy, tańca i pysznego poczęstunku. Dzięki nim uczniowie mogli poznać tradycję i obrzędy ludowe. W pięknej scenerii odbywały się wróżby: tradycyjne lanie wosku, zabawa z butami, kręcenie butelką, losowanie ciasteczka z wróżbą, magiczna kula i wiele innych. Dzieci z humorem i z przymrużeniem oka przyjmowały czasem śmieszne a czasem obiecujące wróżby. Przecież jak mówi przysłowie; „W andrzejkową noc wróżby mają wielką moc i nikt nie wie, która z przepowiedni może się spełnić”.

Andrzejki w IIIb