Biuletyn Informacji Publicznych Klauzule informacyjne Deklaracja dostępności

Akademia wielkanocna

Opublikowano: środa, 20.04.2022
Autor: p. J. Teśniarz
Odsłon: 111
Wielkanoc 2022      Są takie święta raz do roku, podczas których dokonują się cuda. Po zimie przychodzi wiosna, po śmierci zmartwychwstanie, po żałobie i rozpaczy – nadzieja. Dziś po raz pierwszy od kilku lat spotykaliśmy się na akademii z okazji Świąt Wielkanocnych. W programie artystycznym przygotowanym przez panie: Urszulę Karpińską i Jolantę Teśniarz uczniowie klas: IV b i V b wierszem i prozą opowiedzieli o Niedzieli Palmowej, Triduum Paschalnym, Niedzieli Zmartwychwstania i wielkim Poniedziałku. Nie zapomnieli o towarzyszących temu okresowi przygotowaniach i zwyczajach. Widzowie klas: I – IV oraz V – VIII mogli naocznie przekonać się, na czym polega śmigus dyngus 😊Muzyczną oprawę przygotował chór Varia, który wykonał kilka utworów o tematyce wielkopostnej i wielkanocnej. Ze szkolnej sceny popłynęły serdeczne życzenia dla całej społeczności szkolnej złożone przez p. wicedyrektor Małgorzatę Blaszczyk oraz uczniów.
      Podczas akademii odbyło się także rozstrzygnięcie konkursu przygotowanego przez Samorząd Uczniowski i panią Iwonę Foremny. W konkursie dla wychowawców, polegającym na określeniu prawidłowej wagi i liczby wielkanocnych jajeczek, bezapelacyjnie zwyciężyła wychowawczyni kl. VIII b – pani Joanna Oryszczak 😊 Gratulujemy!!!
 

Wielkanoc 2022
Wielkanoc 2022
Wielkanoc 2022
Wielkanoc 2022
Wielkanoc 2022
Wielkanoc 2022
Wielkanoc 2022
Wielkanoc 2022
Wielkanoc 2022
Wielkanoc 2022
Wielkanoc 2022
Wielkanoc 2022
Wielkanoc 2022
Wielkanoc 2022
Wielkanoc 2022
Wielkanoc 2022
Wielkanoc 2022

Przewiń w górę