Biuletyn Informacji Publicznych Klauzule informacyjne Deklaracja dostępności

Akademia z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Opublikowano: środa, 04.05.2022
Autor: p. J. Żółkoś
Odsłon: 98
3 Maja      Dla wszystkich Polaków dzień 3-go Maja jest chwilą wyjątkową. Skłania nas bowiem do refleksji i wdzięczności za to, że możemy dzisiaj funkcjonować i spokojnie żyć w wolnym kraju. Nie zawsze jednak tak było. Polska na przestrzeni lat przechodziła różne wydarzenia radosne, smutne, a nawet tragiczne. W obliczu aktualnych wydarzeń na Ukrainie temat patriotyzmu jest nam obecnie szczególnie bliski.
      29 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, celem której było uczczenie rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie SP nr 8 chcieli w ten sposób oddać hołd naszym przodkom, którzy pragnęli ocalić kraj przed upadkiem. Przedstawienie artystyczne w wykonaniu utalentowanych, młodych artystów z klasy 4a było cenną lekcją historii, a zarazem inspiracją do zapoznania się z przeszłością, kulturą i tradycją naszego państwa. Natomiast szkolny chór doskonale wprowadził nas w patetyczny i podniosły nastrój, zaś w serce wlał nadzieję na lepszą przyszłość.
      Myślę, że każdy uczeń naszej szkoły będzie pamiętał o historii swojego kraju, gdyż Ci, którzy jej nie znają, są skazani na jej powtarzanie.
 

3 Maja
3 Maja
3 Maja
3 Maja
3 Maja
3 Maja
3 Maja
3 Maja
3 Maja
3 Maja
3 Maja
3 Maja
3 Maja
3 Maja
3 Maja
3 Maja
3 Maja
3 Maja
3 Maja
3 Maja
3 Maja
3 Maja
3 Maja
3 Maja
3 Maja
3 Maja
3 Maja
3 Maja
3 Maja
3 Maja
3 Maja
3 Maja

Przewiń w górę