Biuletyn Informacji Publicznych Klauzule informacyjne Deklaracja dostępności

Halloween – All Hallows’ Ave, czyli wigilia wszystkich świętych

Opublikowano: piątek, 03.11.2023
Autor: p. I. Foremny
Odsłon: 147
Święto dyni      Święto to, wywodzące się prawdopodobnie jeszcze od ludów celtyckich, obchodzone jest obecnie w wielu krajach. Kilka lat temu przywędrowała również do Polski. Ze względu na atrakcyjną formę, staje się coraz bardziej popularne. Pamiętamy jednak, że nie jest ono zakorzenione w kulturze naszego kraju, a polskie święto Wszystkich Świętych oraz Zaduszki obchodzimy i celebrujemy w bardziej poważnym i nostalgicznym nastroju. Co kraj jednak, to obyczaj. Na całym świecie ludzie w odmienny sposób wspominają swoich przodków, ale jednym wspólnym celem dla wszystkich jest pamięć o nich. Samorząd Szkolny wpasowując się w jesienny klimat, zorganizował w szkole Święto Dyni. Uczniowie przyozdabiały halloweenowo drzwi swoich klas, a w środę dominującymi kolorami były wszelkie odcienie dyni. W konkursie najciekawszego plakatu Halloween w kategorii klas I-III, wygrała klasa IIIB, sala nr 37. W kategorii klas IV-VIII, zwyciężyła klasa VIB, sala nr 21. Wybrani zostali również król i królowa dyni. Najbardziej podobały nam się stroje Nell Kieresztury z kl. IIIb, Antoniny Urbanek z kl.Ia oraz Janka Szyndlara z kl.VIIb. Królową dyni wśród nauczycieli była pani Anna Szwed. Gratulujemy jednak wszystkim odwagi i pomysłowości w doborze dyniowej kreacji.
 

Święto dyni
Święto dyni
Święto dyni
Święto dyni
Święto dyni
Święto dyni
Święto dyni
Święto dyni
Święto dyni
Święto dyni
Święto dyni
Święto dyni

Przewiń w górę