Biuletyn Informacji Publicznych Klauzule informacyjne Deklaracja dostępności

XIX Powiatowy Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej

Opublikowano: piątek, 10.11.2023
Autor: p. J. Teśniarz
Odsłon: 237
XIX PKPiPP      9 listopada br. w RCKP odbyła się XIX edycja Powiatowego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej, który tradycyjnie został zorganizowany przez naszą szkołę w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Honorowy patronat nad tą imprezą objął Prezydent Miasta Krosna. Rywalizacja prowadzona była w trzech kategoriach: recytatorzy, soliści oraz zespoły wokalne/chóry. Na wstępie pani dyrektor SP8 Marta Habrat serdecznie przywitała uczniów szkół z Krosna i powiatu krośnieńskiego, nauczycieli i rodziców przybyłych na wydarzenie, a także gości specjalnych – panie: Lucynę Opoń i Małgorzatę Piątkowską z Kuratorium Oświaty w Rzeszowie - Oddział w Krośnie oraz jury: p. Annę Jakubik (RCKP w Krośnie), p. Agnieszkę Prajsnar (Zespół Szkół Architektoniczno - Budowlanych w Krośnie) i p. Grzegorza Tomkowicza (Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Krośnie). Część oficjalną dopełniła prelekcja ilustrowana prezentacją multimedialną na temat walk Polaków o odzyskanie niepodległości, którą wygłosiła p. Joanna Oryszczak, nauczycielka historii w SP 8. Wreszcie przyszedł czas na zmagania konkursowe. Jako pierwsi zaprezentowali się soliści, a po nich recytatorzy. Następnie po krótkiej przerwie, o godzinie 11.11 wspólnie odśpiewano hymn państwowy. Rywalizację zakończyły wokalne prezentacje chórów i zespołów wokalnych. Po burzliwych – jak podkreślali jurorzy – obradach zostały ogłoszone wyniki:
Soliści:
1. Robert Gaj (SP Odrzykoń)
2. Maja Ryzner (SP nr 10 Krosno)
3. Maja Zygmunt (SP nr 6 Krosno)
Wyróżnienie: Wiktoria Peszko (SP Kobylany)
 
Recytatorzy:
1. Ignacy Bigosiński (SP nr 4 Krosno)
2. Zofia Pietranowicz (SP Ustrobna)
3. Lena Kaleta (SP Wojaszówka)
Wyróżnienie: Adam Bik (SP nr 8 Krosno)
 
Chóry/zespoły:
1. Zespół Dysonans (SP nr 4 Krosno)
2. Chór Varia (SP nr 8 Krosno)
3. Chór z SP nr 14 Krosno
Wyróżnienie: Zespół Niebieska 21 (Niepubliczna SP Niebieska 21 Krosno)
 
Laureaci i wyróżnieni otrzymali nagrody ufundowane przez sponsorów: info Software Polska, Radę Rodziców SP nr 8, Delikatesy Centrum przy ul. Korczyńskiej i Resgraph. Wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani brawami i gratulacjami za występy na wysokim poziomie artystycznym. Cieszymy się, że konkurs organizowany przez nasza szkołę z roku na rok zyskuje coraz większą popularność i propaguje patriotyzm wśród dzieci i młodzieży. Wszystkich chętnych zapraszamy za rok – na edycję jubileuszową.
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP
XIX PKPiPP

Przewiń w górę