Biuletyn Informacji Publicznych Klauzule informacyjne Deklaracja dostępności

III Międzyszkolny Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej

Opublikowano: czwartek, 16.11.2006
Odsłon: 4701
      14 listopada w Krośnieńskim Domu Kultury odbył się III Międzyszkolny Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej, zorganizowany przez naszą szkołę pod Patronatem Prezydenta Miasta Krosna. Jest to najważniejsze święto Polaków. 11 listopada 1918 r. po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Postanowiliśmy uczcić ten dzień pieśnią i poezją patriotyczną. Pamięć o histori jest bardzo ważna w życiu każdego narodu, albowiem naród, który zapomina o przeszłości nie ma przyszłości.
 
     Konkurs odbył się w trzech kategoriach: soliści, zespoły wokalne i recytatorzy. Uczestniczyli w nim przedstawiciele wszystkich krośnieńskich szkół podstawowych. Uroczystość zaszczycili zaproszeni goście: Prezydent Miasta Krosna Pan Piotr Przytocki, Zastępca Prezydenta Pan Bronisław Baran, Naczelnik Wydziału Edukacji Pani Grażyna Gregorczyk, Radni Miasta Krosna: Pani Anna Dubiel, Pani Stefania Zborowska, Pan Tadeusz Alibożek, Inspektor Pani Ryszarda Czaja, Starszy Wizytator Pan Stanisław Wróbel.
     Przybyłych gości powitała, prowadzaca imprezę Wicedyrektor Szkoły Pani Halina Sowa, a następnie głos zabrał Prezydent Miasta Krosna Pan Piotr Przytocki.
       Jury III MKPiPP w składzie: Pan Adam Münzberger - przewodniczący, Pani Wanda Belcik, Pani Anna Jakubik, Pan Jarosław Sereda, Pan Adam Zajdel - członkowie, przyznali następujące miejsca:
 
w kategorii recytacje:
 
 • I miejsce - Gabriela Łopatkiewicz - SP 6
 • II miejsce - Izabela Liput - SP 8
 • III miejsce - Kamila Guzik - SP 10
                   Katarzyna Szuba - Szk. Muz.
 
w kategorii soliści:
 
 •  I miejsce - Aleksandra Dalmata - Szk. Muz.
 • II miejsce - Katarzyna Rugiełło - SP 14
 • III miejsce - Karolina Tabisz - SP 12
                   Gabriela Siemion - SP 10
                   Aleksandra Marć - SP 4
 
w katerorii zespoły:
 
 • I miejsce - Zespół wokalny - Szk. Muz.
 • II miejsce - Zespół Wokalny "Piętnastka" - SP 15
                  Zespół wokalny - SP 8                
 • III miejsce - Zespół woklany - SP 14
 
    Nagrody zwycięzcom wręczył Zastępca Prezydenta Pan Bronisław Baran, a podziękowania dla nauczycieli Naczelnik Wydziału Edukacji Pani Grażyna Gregorczyk.
     Jury potwierdziło wysoki poziom przygotowania poszczególnych uczestników imprezy oraz celowość kontynuacji organizowania takiego konkursu. Obchody Święta 11 Listopada to wyraz szacunku dla tych, często bezimiennych bohaterów, to nasz hołd składany w postaci pamięci czasu minionego.
 
 

 

 
Przewiń w górę