Apel przedświąteczny

Opublikowano: sobota, 30.12.2006
     21 grudnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel przedświąteczny. W tym dniu nasza sala gimnastyczna przemieniła się w magiczne miejsce, w którym zapamował nastrój Świąt Bożego Narodzenia.
Spotkanie rozpoczęto od wspólnego zaśpiewania, powstałej w XVII wieku kolędy "Przybieżeli do Betlejem pasterze." Następnie uczniowie klas V i VI zaprezentowali montaż słowno-muzyczny pt. "To już pora na wigilię" Przypomnieli nam, że wieczór wigilijny jest najbardziej uroczystym i wzruszającym wieczoremroku. Wieczorem wzajemnego zbliżenia, lekcją miłości, zadumy i refleksji. Podczas spotkania poszczególne klasy, a także grono pedagogiczne zaprezentowali kolędy i pastorałki świąteczne. W naszej uroczystości wzięli również udział harcerze, którzy przekazali na ręce p. dyrektor światło z Betlejem.
     Dzień ten spędziliśmy w bardzo miłej i podniosłej atmosferze. Mieliśmy okazję poznać tradycje nocy wigilijnej, podzielić się opłatkiem i życzyć wszystkim jak najwięcej zwykłego ludzkiego szczęścia.