Biuletyn Informacji Publicznych Klauzule informacyjne Deklaracja dostępności

Akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości

Opublikowano: sobota, 10.11.2007
Odsłon: 5990

 9 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Została ona przygotowana przez kółko aktywności twórczej (opiekun J. Teśniarz), zespół wokalny „Wiolinek” (opiekun M. Golenia) oraz koło flażoletów kl.II (opiekun M. Frączek).
Uroczystość rozpoczęta została odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie pani wicedyrektor Halina Sowa przedstawiła w krótkim zarysie dzieje odzyskania niepodległości przez Polskę.
W części artystycznej, zatytułowanej „Droga do wolności”, występujący uczniowie za pomocą wierszy, pieśni patriotycznych oraz elementów inscenizacji odtworzyli atmosferę pierwszego dnia po wyzwoleniu z jarzma zaborów. Wspominano czasy niewoli, nadzieje i dążenia narodowowyzwoleńcze wielu pokoleń Polaków, bohaterstwo i zapał do walki polskich żołnierzy, a w szczególności tych, którzy oddali życie za ojczyznę. Radość z odzyskanej wolności przewijała się też w utworach, które sławiły piękno naszego kraju.
Duże wrażenie wywarł na widzach występ drugoklasistów, wykonujących na flażoletach utwór „Pierwsza kadrowa” oraz solowy występ Kamili Wojczekowskiej z kl. Va, która zaśpiewała pieśń „Rozkwitały pąki białych róż”, a następnie złożyła wiązankę kwiatów na symbolicznej żołnierskiej mogile.
Akademia jako swoista lekcja historii i patriotyzmu została ciepło przyjęta przez uczniów i  nauczycieli. Młodzi artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Obchody 89 Rocznicy Odzyskania Niepodległości zakończył hymn szkoły.

Jolanta Teśniarz

W czasie akademii
W czasie akademii
W czasie akademii
W czasie akademii
W czasie akademii
W czasie akademii
W czasie akademii
W czasie akademii
W czasie akademii
W czasie akademii
W czasie akademii
W czasie akademii
W czasie akademii
W czasie akademii
W czasie akademii
W czasie akademii
W czasie akademii


 


Przewiń w górę