Apel przedświąteczny

Opublikowano: środa, 19.03.2008

Wielkanoc to dla chrześcijan najważniejsze święto w roku. Przekazuje ono ludziom prawdę ow zwycięstwie Chrystusa nad śmiercią. Tę symbolikę podkreślają zwyczaję kościelne i ludowe. Aby przybliżyć nam te obrzędy w naszej szkole 19 marca odbył się uroczysty apel przedświąteczny.

W otoczeniu pięknych palm i stroików wielkanocnych wykonanych przez uczniów wysłuchaliśmy pieśni wielkanocnych śpiewanych przez zespół "Varia" przygotowany przez p. Jolantę Teśniarz. Następnie uczniowie klasy IVa pod kierunkiem p. Renaty Rachwał przedstawili inscenizację pt. "Zwyczaje wielkanocne". Przypomnieli wszystkim obecnym ciekawe obrzędy Wielkiej Nocy i jednocześnie wprowadzili nas w nastrój Świąt. Za całość przedstawienia odpowiedzialna była p. Małgorzata Klein.

Apel wielkanocny