VII Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej

Opublikowano: piątek, 19.11.2010

W dniu 9 listopada 2010r. w RCKP odbył się VII Międzyszkolny Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej pod patronatem Prezydenta Miasta Krosna – Piotra Przytockiego, zorganizowany przez Snaszą szkołę. W imprezie wzięło udział 9 krośnieńskich szkół podstawowych oraz dwa przedszkola PM 3 i PM 8. Uroczystość rozpoczął „Mazurek Dąbrowskiego” odśpiewany przez wszystkich zebranych oraz polonez w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej Nr 6. Występy recytatorów, solistów i zespołów wokalnych oceniało jury w składzie: Przewodnicząca: p. Anna Dubiel – Przewodnicząca Komisji Kultury, Sportu i Turystyki w Radzie Miasta Krosna. Członkowie: p. Ewa Gorczyca-Kwilosz – polonista, ZSM, p. Aleksandra Dućka – muzyk, ZSM, p. Mariola Waliszko-Rybczak – muzyk, ZSM, p. Wacław Turek – poeta, RCKP. Na widowni zasiedli zaproszeni goście: radni Rady Miasta Krosna, p. inspektor Wydziału Edukacji - Ryszarda Czaja, nauczyciele i uczniowie krośnieńskich szkół oraz przedszkolaki. Nagrody wręczyła p. Grażyna Gregorczyk – Naczelnik Wydziału Edukacji w Urzędzie Miasta Krosna. Jury wyróżniło wszystkich przedszkolaków. Laureatami konkursu zostali...

RECYTACJE

• I miejsce Adrianna Bukała SP 5
  • II miejsce Natalia Szweda SP 7  II
  • III miejsce Julia Tomkiewicz  SP 8
  • Wyróżnienie Mateusz Turowski SP 8

SOLIŚCI

• I miejsce Katarzyna Stachurska SP 4
  • III miejsce Patryk Krupa SP 8
  • III miejsce Julia Pakuła SP 14
  • Wyróżnienie Anna Józefowicz SP 15

ZESPOŁY

• I miejsce Zespół wokalny SP 14
  • II miejsce Zespół „Dysonansik” gr. starsza SP 4
  • III miejsce Zespół „Dysonansik” gr. młodsza SP 4

Wszystkim zebranym udzielił się podniosły nastrój, związany z prezentowanymi utworami, które wprowadziły nas w radosne obchody Święta Niepodległości. Specjalne podziękowania kierujemy do p. Dyrektor RCKP - Doroty Cząstki oraz Jej Pracowników, którzy towarzyszyli nam podczas konkursu, dbając o prawidłową akustykę i oświetlenie.

J. Kasprzyk

Podczas uroczystości