Wielkanoc 2011

Opublikowano: środa, 27.04.2011

W dniu 20 kwietnia z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Uroczystość tą przygotowali najmłodsi - klasa 0, którzy zaprezentowali swoje zdolności artystyczne oraz uczniowie klasy IVa. Uczniowie w swoim występie,  wspomagając się rekwizytami przypomnieli tradycje świąteczne, recytowali wiersze, w których przybliżyli symbolikę wielkanocnego koszyka, kolorowych pisanek oraz Śmigusa-Dyngusa. Następnie Ksiądz Proboszcz K. Mijal wprowadził nas w nastrój przeżywania Triduum Paschalnego. Oprawę muzyczną do uroczystości przygotował zespół wokalno-instrumentalny "Varia" pod kierynkiem p. J. Teśniarz, który zaprezentował - w nowoczesnej aranżacji - najstarszą polską pieśń wielkanocną "Chrystus zmartwychwstan jest". Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor J. Kasprzyk złożyła wszystkim życzenia świąteczne.
Apel świąteczny