Biuletyn Informacji Publicznych Klauzule informacyjne Deklaracja dostępności

Turniej Orlika

Opublikowano: środa, 16.11.2011
Autor: p. W. Kordyś
Odsłon: 3400
W trakcie turnieju      29 września drużyna piłki nożnej dziewczat UKS Ósemka Krosno pod wodzą  trenera p. Marcina Maculskiego, wzięła udział  w wojewódzkim  finale  Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. Turniej ten odbył się w Kolbuszowej. Zawodniczki  z rocznika  2000/2001 znalazły się  w najlepszej czwórce województwa, gdzie  zmierzyły się  z drużynami SP Radymno, SP Grabownica oraz UKS TROPS Kamień.  W pierwszym spotkaniu z drużyną z Grabownicy po  zaciętej walce  i bardzo emocjonującej końcówce  odniosły zasłużone zwycięstwo 3:2.  Dziewczyny  zagrały bardzo dobre spotkanie, w którym  miały dużą przewagę nad rywalem, a przed większa ilością straconych bramek  zespół  Grabownicy uratowała  bramkarka  będąca najsilniejszym punktem tej drużyny. Kolejnym rywalem naszych dziewczynek był zespół  z Radymna.  Można powiedzieć,  że to mecz do jednej  bramki. Pewnie wygrane spotkanie 6:0  pokazało  wszystkie atuty ósemki  - silny atak, bardzo dobrą  drugą linię  jak i szczelną obronę.  Widoczne było dobre przygotowanie techniczne jak i kondycyjne zawodniczek.
Ostatnim rywalem  była drużyna z Kamienia, która  była faworytem rozgrywek, a spotkanie z nią  było  meczem o I miejsce w województwie.  Zwycięstwo  dawało awans  do finału krajowego. Początek spotkania był  bardzo wyrównany,  dziewczęta na ten mecz wyszły bardzo  skoncentrowane  i pełne nadziei na wygraną.   W pierwszych minutach  ósemka  stworzyła  dwie  bardzo dobre sytuacje, niestety bez bramek. Dalszy przebieg  meczu, był jednak naznaczony znaczną przewagą rywala. Próby ataku ósemki były powstrzymywane przez silną obronę, a skuteczny atak rywala przynosił straty kolejnych bramek. Mecz  zakończył się przegraną  naszego zespołu  6:0. UKS ósemka  Krosno  zdobyła srebrny medal  i drugie miejsce w województwie podkarpackim. Ten rezultat  to wynik ciężkiej pracy trenera i dziewczynek, które wkładają dużo serca  w grę. Dojście do  tak wysokiego miejsca poprzedziły też dwuetapowe eliminacje, w których  trzeba było pokonać kilkanaście drużyn.
Gratulujemy  sukcesu  i czekamy na kolejne.
 
W trakcie turnieju
W trakcie turnieju
W trakcie turnieju
W trakcie turnieju

 
Przewiń w górę