Biuletyn Informacji Publicznych Klauzule informacyjne Deklaracja dostępności

Dzieci szyją lalki, by nieść pomoc

Opublikowano: czwartek, 05.01.2012
Autor: Joanna Jajuga
Odsłon: 3605
UNICEFAkcja "Wszystkie kolory świata" w naszej szkole trwa!!!
Okazuje się, że można robić wielkie i ważne rzeczy w bardzo prosty i radosny sposób - mówi Majka Jeżowska, Ambasador Dobrej Woli UNICEF. W akcję  "Wszystkie kolory świata" mogą zaangażować się nie tylko dzieci, ale również ich rodzice, dziadkowie i opiekunowie. To doskonała okazja, żeby nauczyć nasze pociechy otwartości i tolerancji na innych. Warto dołączyć!
Szyjemy lalki, które pozwolą nam pomóc dzieciom z afrykańskiego państwa Sierra Leone - najbiedniejszego kraju na świecie. Pieniądze zostaną przeznaczone na szczepienia ochronne, które zmniejszają zachorowalność i umieralność wśród dzieci z tego kraju.
UNICEFWszystkie laleczki będą prezentowane podczas akcji charytatywnej 20 stycznia, przed zebraniem z rodzicami ok. godz. 16.30 w świetlicy szkolnej. Już teraz gorąco zachęcamy dzieci, rodziców, babcie, wujków... i każdego, kto zechciałby wesprzeć naszą akcję!!! Wcześniej wybierzemy te najoryginalniejsze lalki, które będą "reprezentowały" naszą szkołę w konkursie ogólnopolskim, w którym nagrodą jest koncert Majki Jeżowskiej w szkole!!! Konkurs będzie prowadzony na Facebooku, na oficjalnej stronie UNICEF Poland między 20 stycznia, a 17 lutego. W specjalnie przygotowanej galerii zdjęć, będą umieszczone zdjęcia nadesłanych na konkurs laleczek, a użytkownicy i fani UNICEF-u będą oddawali głosy na swoją ulubioną laleczkę, klikając pod jej zdjęciem "Lubię to" Laleczka, która zbierze najwięcej takich głosów wygra!!! Wyniki konkursu zostaną opublikowane 24 lutego.
Przewiń w górę