Biuletyn Informacji Publicznych Klauzule informacyjne Deklaracja dostępności

"Życie i kultura średniowiecza"

Opublikowano: środa, 21.03.2012
Autor: Halina Sowa
Odsłon: 2975

Taki tytuł nosił spektakl o rycerskich czasach, który 20 marca br. zaprezentowali naszym uczniom członkowie grupy „Rekonstrukto". Na sali zasiedli, ubrani na zielono widzowie, którzy w ten sposób witali wiosnę. Mogliśmy obejrzeć ekwipunek i uzbrojenie rycerskie, zapierające dech w piersiach pojedynki (walczyli dzielnie nasi uczniowie młodsi i starsi, a nawet Ksiądz Proboszcz). Zapoznaliśmy się z prawem średniowiecznym (zakuwanie w dyby), a niektórzy mogli sprawdzić swoją siłę próbując podnieść ciężki miecz rycerski. Myślę, że występ dostarczył przeżyć, które na długo pozostaną w pamięci każdego widza.
W średniowieczu
W średniowieczu
W średniowieczu
W średniowieczu
W średniowieczu
W średniowieczu
W średniowieczu
W średniowieczu

Przewiń w górę