Biuletyn Informacji Publicznych Klauzule informacyjne Deklaracja dostępności

Akademia wielkanocna

Opublikowano: środa, 04.04.2012
Autor: Jolanta Teśniarz
Odsłon: 3381

Są takie dni w roku, na które czekamy w szczególny sposób. Aby wczuć się w atmosferę zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy uczniowie klasy IVb wraz z zespołem wokalno – instrumentalnym „Varia"- pod kierunkiem p. Jolanty Teśniarz zaprezentowali program artystyczny o tematyce wielkanocnej. Złożyły się nań wiersze i scenki mówiące o męce, śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa przeplatane pieśniami w wykonaniu zespołu wśród scenografii autorstwa p. Anny Szwed.
Uroczysta akademia rozpoczęła się od słów o radosnym świętowaniu skierowanych do uczniów przez księdza Krzysztofa Mijala. Niezapomnianych wrażeń dostarczyła widzom uczennica kl. Va – Weronika Sterkowiec, która swym pięknym altem śpiewała o Golgocie. Czwartoklasiści z niezwykłym wyczuciem odegrali swoje role: wywoływali nastrój powagi i zadumy, rozpamiętując ukrzyżowanie i wzruszali, odgrywając sceny mówiące o zmartwychwstaniu Zbawiciela. Miłe i budujące było włączenie się widowni do śpiewu wraz z zespołem. Po odśpiewaniu pieśni finałowej przewodnicząca Samorządu Szkolnego - Marysia Michalska złożyła życzenia świąteczne nauczycielom i uczniom. Na zakończenie głos zabrała pani wicedyrektor Halina Sowa, która podziękowała młodym artystom za występ i życzyła szkolnej społeczności wesołych świąt.


Akademia wielkanocna
Akademia wielkanocna
Akademia wielkanocna
Akademia wielkanocna
Akademia wielkanocna
Akademia wielkanocna
Akademia wielkanocna
Akademia wielkanocna
Akademia wielkanocna
Akademia wielkanocna
Akademia wielkanocna
Akademia wielkanocna
Akademia wielkanocna
Akademia wielkanocna
Akademia wielkanocna
Akademia wielkanocna
Akademia wielkanocna
Przewiń w górę