Konkurs wiedzy o Januszu Korczaku

Opublikowano: piątek, 13.04.2012
Autor: Joanna Jajuga
Odsłon: 3316

Rok 2012 został ogłoszony Rokiem Janusza Korczaka. To czas szczególny, żeby przypomnieć sobie tę wyjątkową postać, autorytet dla dzieci, pedagogów, rodziców. Wielki nauczyciel miłości - to On, siedemdziesiąt lat temu wyruszył ze swoimi podopiecznymi z Domu Sierot w ostatnią drogę do komory gazowej w Treblince. Uczył tolerancji i mądrości w wychowaniu dzieci, likwidował podział na "aż" dorosłych i "tylko" dzieci. Pierwszy orędownik praw dzieci.
     Rok ten sprzyja lepszemu poznaniu Janusza Korczaka, jego twórczości i życia, dlatego w naszej szkole zorganizowano konkurs wiedzy o pisarzu. Każda klasa od IV do VI wytypowała po dwóch reprezentantów, którzy mieli przygotować się do zmagań. 26 marca w sali gimnastycznej rozpoczął się konkurs. Wszyscy jego uczestnicy imponowali wiedzą, a publiczność nagradzała ich przygotowanie gromkimi brawami i entuzjastycznie dopingowała swoich faworytów. Najlepsi okazali się reprezentanci klasy Va - Maciej Szwed i Kamil Półchłopek.

Serdecznie gratulujemyKonkurs o Januszu Korczaku
Konkurs o Januszu Korczaku
Konkurs o Januszu Korczaku
Konkurs o Januszu Korczaku
Konkurs o Januszu Korczaku
Konkurs o Januszu KorczakuPrzewiń w górę